انتقاد تند کن لوچ از بی بی سی

انتقاد تند کن لوچ از بی بی سی

سینما - کن لوچ فیلمساز برجسته بریتانیایی از نحوه پوشش اخبار در شبکه بی‌بی‌سی نقد کرد.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، فیلمساز برنده نخل طلای کن بی طرفی بی بی سی در پوشش اخبار را زیر پرسش برد و نحوه پوشش خبر در این رسانه را کاملا سیاسی و دستکاری شده آگاهی داشت. لوچ بی بی سی را «محیطی فاسد برای یک کارگردان» خواند و خواستار دموکراتیزه کردن این رسانه شد.

این کارگردان با اشاره به لزوم ایجاد تنوع در بی بی سی نقل کرد: «درک این رسانه از خبر باید به درگیری کشیده شود. بی بی سی کاملا به نقش خود در شکل دادن به آگاهی مردمان آگاه است: این قصه ای است که باید بشنوید، این ها مردمانی هستند که حرف شان ارزش شنیدن دارد. این دستکاری شده و عمیقا سیاسی است.»

در واکنش به این انتقادات سخنگوی کمپانی بی بی سی نقل کرد: «بی بی سی مستقل است و به بی طرفی باور دارد. این رسانه نکته اطمینان ترین رسانه نزد اکثریت مردمان انگلستان است.»

این نخستین بار نیست که کن لوچ نحوه پوشش اخبار در بی بی سی را نقد می کند. ماه گذشته بی بی سی را بازوی پروپاگاندای دولتی خواند و از حاضران کالج دانشگاهی لندن درخواست هر وقت که گمان کردند پوشش اخبار این رسانه درباره جرمی کوربین «چهره نکته حمایت لوچ در صحنه سیاسی انگلستان» جانبدارانه است دست به اعتراض بزنند.

انتقادات لوچ در حالی است که ارتباط این کارگردان با بی بی سی گسترده و بسیار کهنه است. لوچ سال ۱۹۶۶ فیلم «کتی به خانه برگرد» را برای بی بی سی ساخت. بی بی سی در ساخت فیلم برنده نخل طلای «من دنیل بلیک» نیز شراکت کرده است.

کارگردان «قوش» در ادامه به دخالت گسترده بی بی سی در ساخت درام های تلویزیونی اشاره کرد و اضافه کرد: « کارگردان هایی که در تلویزیون می شناسم از شرایط ترسناک حاکم می گویند. این شرایط تقریبا همه جا وجود دارد اما بی بی سی جاای فاسد برای یک کارگردان است.»

او در ادامه از صنعت تلویزیون برای انتشار برنامه هایی مانند «دانتون ابی» نقد کرد و این سریال را درامی بد آگاهی داشت که مغز نگاه کننده را به استراحت کن فرومی برد.

- لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد -

نگارش : بهاره و.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مفلسانيم و هوای می و مطرب داريم ««« »»» آه اگر خرقه پشمين به گرو نستانندانتقاد تند کن لوچ از بی بی سی


TT / 92 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : بهاره و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط