انجام اولین همایش جهانی نسل پنجم ارتباطات در تهران بزرگ

برگزاری نخستین همایش بین المللی نسل پنجم ارتباطات در تهران

تصویر و عکس برگزاری نخستین همایش نگاه کن المللی نسل پنجم ارتباطات در تهران
نخستین همایش بین‌المللی نسل پنجم ارتباطات، برای اولین بار در خاورمیانه در تهران به انجام رسانده شد.

نخستین همایش بین‌المللی نسل پنجم ارتباطات، برای اولین بار در خاورمیانه در تهران به انجام رسانده شد. به گزارش جهان اقتصاد، همایش بین‌المللی تهران 5G با حمایت مخصوص همراه نخست و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری و مشارکت شرکت‌های دمنه (DEMNEH) و تلکام وایس (Telekom wise) و اثنا به انجام رسانده شد.

در این سمینار بین‌المللی که با حضور تصمیم‌سازان و مدیران حوزه تلفن همراه و سخنرانان داخلی و بین‌المللی به انجام رسانده شد، استادان دانشگاه و چهره‌هایی همچون عطاالله ملکى تبار رئیس مرکز فناورى ارتباطات و امنیت ریاست جمهورى، حمیدرضا نیکوفر قائم مقام اپراتور همراه نخست، «ورنر مور» رئیس اجلاس 5gppp، «کیم کیز بش لارسن» معاون رئیس گروه فناوری اقتصادی Dutsch Telekom، جوان عرفانیان عضو هیات‌مدیره و دبیر NGMN و عضو ارشد فنی شرکت Bell mobility کشور کانادا، مینو عابدی مدیر ارشد فنی، اقتصاد و دگرگونی شبکه Dutsch Telekom AG، رضا غیابی مدیرعامل شرکت ایلیافرصت، مونا قاسمیان پروفسور و عضو هیات‌علمی دانشگاه شهیدبهشتی و محقق مدعو دانشگاه کینگز کالج و مرآت شهیدی بنیان‌گذار تلکام وایز سخنرانی کردند.

‎‎ملکى تبار، رئیس مرکز فناورى ارتباطات و امنیت ریاست جمهورى در این رویداد نقل کرد: کشورمان اولین کشور در خاورمیانه بوده که کامیاب به راه‌اندازى خط موبایل شده است. ‎وى در ادامه اضافه کرد: صندوق یک میلیارد دلارى سرمایه براى شرکت‌هاى دانش‌بنیان در نظر گرفته‌ایم که این حمایت دولت را نشان می‌دهد. ‎ملکى تبار اضافه کرد: پروژه پایلوت در جزیره کیش با همکارى شرکت اریکسون انجام مى‌شود. نیکوفر، قائم مقام اپراتور همراه نخست نیز در ادامه با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری اپراتورها نقل کرد: برای GMS,UNTS,LTE,5G تقریبا دوره‌هاى قرار ده ١٠ ساله انتخاب کرده مى‌شود. ‎وى اضافه کرد: ٢٢ سال از عرضه سرویس موبایل در کشورمان مى‌گذرد و دو سال است که وارد UMTS شده‌ایم. ‎نیکوفر با تاکید بر اهمیت مدیریت فناورى از نظر زمان‌‎بندى در یک کشور نقل کرد: همراه نخست در اتحادیه جهانى تلفن همراه از ٢٥ عضو رتبه ٢٢ را دارد. غیابی، مدیرعامل شرکت ایلیافرصت نیز در ادامه این برنامه نقل کرد: در حال حاضر 300 هزار کار برای نسل جوان کشورمان در حال بوجود آمدن است. وی اضافه کرد: گردهمایی استارت‌آپ‌های ایرانی یکی از محرک‌های عمده این کلکسیون است.

با تشکر از انتخاب شما

نگارش از : سينا ف.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نقد عمرت ببرد غصه دنيا به گزاف
««« »»»
گر شب و روز در اين قصه مشکل باشی

انجام اولین همایش جهانی نسل پنجم ارتباطات در تهران بزرگ

TT / 62 — TP / 17%

نظر دهید