انجام سالانه حداکثر یک تا دو بار جرم گیری دندان/ هر دو ماه یکبار مسواکتان را عوض کنید

انجام سالانه حداکثر یک تا دو بار جرم گیری دندان/ هر دو ماه یکبار مسواکتان را عوض کنید

یک دندانپزشک با اشاره به این که جرم‌گیری زیاد دندان سبب زیان به آن می‌شود، نقل کرد: حداکثر سالانه دو بار جرم‌گیری دندان ضروری است.

زهرا فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با موضوع جرم‌گیری دندان، بیان داشت: جرم‌گیری زیاد باعث نابود شدن مینای دندان و در نتیجه زیان و خرابی آن می‌شود. از طرفی جرم نگرفتن سبب پوسیدگی دندان خواهد شد.

وی با اشاره به این که به طور متوسط سالی یک تا دو بار جرم‌گیری دندان‌ها پیشنهاد می‌شود، نقل کرد: برساژ دندان مرحله پیش از جرم‌گیری بوده و زیان به دندان نمی‌زند و در واقع پیش از ایجاد جرم لکه‌های روی دندان به وجود آمده که وایت‌اسپات نامیده می‌شود و اگه این لکه‌ها را برداریم از بروز جرم بیشتر روی دندان پیش گیری می‌شود.

این دندانپزشک استفاده مرتب و منظم از مسواک را یک ساعت پس از هر قول غذایی به مخصوص مواد غذایی شیری نکته تأکید گذاشت و نقل کرد: مسواک زدن مرتب از بروز جرم روی دندان پیش گیری می‌کند.

فاضل تصریح کرد: بهره گیری از خمیردندان به تنهایی در جرم‌گیری تأثیری نداشته و در واقع کار عمده را مسواک انجام می‌دهد.

وی در رابطه با ویژگی‌های یک مسواک خوب و عالی، نقل کرد: قطر دسته مسواک باید متناسب با دست فرد باشد که بتواند آن را به خوبی در دست بگیرد و رشته‌های مسواک نیز باید نرم و صاف باشد و جمع رشته‌های مسواک با ناهمواری روبه‌رو باشد. 

این دندانپزشک نقل کرد: تغییر دادن مسواک هر چندین که تا حدودی به نوع مسواک و میزان نیروی وارد به آن بستگی دارد ولی باید توجه داشت که هر وقت رشته‌های مسواک خراب شد یا تغییر رنگ داد وقت تغییر دادن آن رسیده است.

فاضل در پایان نقل کرد: به طور متوسط خوب تر است افراد هر دو ماه یکبار مسواک خود را تعویض کنند.

ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

تهیه از: دل انگيز خ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای خونبهای نافه چين خاک راه تو ««« »»» خورشيد سايه پرور طرف کلاه توانجام سالانه حداکثر یک تا دو بار جرم گیری دندان/ هر دو ماه یکبار مسواکتان را عوض کنید


TT / 60 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : دل انگيز خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حداکثر
برچسب ها : سالانه , یکبار , دندان , مسواکتان

مطالب مرتبط