انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت

انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت

معاون نظارت بر اجرای استانداردهای سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور با تاکید بر کیفیت محصولات تولیدی، گفت: نظارت استاندارد بر کیفیت کالاهای تولیدی کشور ارتقا یافت.

عکس   انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی  برای بررسی کیفیت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، وحید مرندی مقدم امروز در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه مازندران به مناسبت روز استاندارد اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های استانداردسازی و نظارت بر اجرای فعالیت های استاندارد، بیش از هزار نمونه برداری از مراکز مختلف عرضه برداشته و کنترل کیفیت همواره در دستور کار استاندارد ایران قرار دارد.

وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را راهکاری برای افزایش کیفیت و استانداردسازی تولیدات مختلف خدماتی و صنعتی بیان کرد و افزود: با اقتصاد مقاومتی و تعیین استاندادهای لازم رعایت آن در شرکت ها، می توان کیفیت کالاهای تولیدی را بهبود بخشید.

مرندی مقدم، ارجاع 2 هزار و500 نمونه به توزیع کنندگان را یکی از مهم ترین اقدامات برشمرد و افزود: نظارت ها بر فرآیند اجرای مناسب استانداردسازی با حساسیت بیشتری صورت بگیرد.

700 واحد تولیدی مازندران فاقد گواهی استاندارد

مسعود جوادی، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران نیز گفت: شعار جهانی امسال استاندارد این است که" استانداردها اعتماد می سازند" و مصادف با روز جهانی استاندارد تجلیل از واحدهای نمونه با کیفیت استاندارد کالا قدردانی شد.

وی به نقش مه استاندارد کالا و تضمین سلامت و کیفیت کالاهای تولید شده در شرکت های دولتی و خصوصی اشاره کرد و افزود: استاندارد زبان مشترکی برای داد و ستد در دنیا بوده و با افزایش فرهنگ سازی می توان زمینه برای استانداردسازی کالا را انجام داد.

جوادی با اشاره به تدوین هزار استاندارد ملی در کشو، تصریح کرد: از این میزان تنها هزار استاندارد مورد توجه قرار می گیرد.

وی بیان کرد: سهم واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران در زمینه رعایت استانداردهای بین المللی ناچیز بوده و باید همه شرکت های تولیدی و خدماتی در این زمینه تلاش بیشتری کنند.

جوادی بیان کرد: از 850 واحد تولیدی مازندران، تنها 150واحد تولیدی از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

______________________

گردآوری از : سيامك ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است
««« »»»
از بهر معيشت مکن انديشه باطل

انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید