انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت

انجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت

معاون نظارت بر اجرای استانداردهای سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور با تاکید بر کیفیت محصولات تولیدی، گفت: نظارت استاندارد بر کیفیت کالاهای تولیدی کشور ارتقا یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، وحید مرندی مقدم امروز در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه مازندران به مناسبت روز استاندارد اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های استانداردسازی و نظارت بر اجرای فعالیت های استاندارد، بیش از هزار نمونه برداری از مراکز مختلف عرضه برداشته و کنترل کیفیت همواره در دستور کار استاندارد ایران قرار دارد.

وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را راهکاری برای افزایش کیفیت و استانداردسازی تولیدات مختلف خدماتی و صنعتی بیان کرد و افزود: با اقتصاد مقاومتی و تعیین استاندادهای لازم رعایت آن در شرکت ها، می توان کیفیت کالاهای تولیدی را بهبود بخشید.

مرندی مقدم، ارجاع 2 هزار و500 نمونه به توزیع کنندگان را یکی از مهم ترین اقدامات برشمرد و افزود: نظارت ها بر فرآیند اجرای مناسب استانداردسازی با حساسیت بیشتری صورت بگیرد.

700 واحد تولیدی مازندران فاقد گواهی استاندارد

مسعود جوادی، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران نیز گفت: شعار جهانی امسال استاندارد این است که" استانداردها اعتماد می سازند" و مصادف با روز جهانی استاندارد تجلیل از واحدهای نمونه با کیفیت استاندارد کالا قدردانی شد.

وی به نقش مه استاندارد کالا و تضمین سلامت و کیفیت کالاهای تولید شده در شرکت های دولتی و خصوصی اشاره کرد و افزود: استاندارد زبان مشترکی برای داد و ستد در دنیا بوده و با افزایش فرهنگ سازی می توان زمینه برای استانداردسازی کالا را انجام داد.

جوادی با اشاره به تدوین هزار استاندارد ملی در کشو، تصریح کرد: از این میزان تنها هزار استاندارد مورد توجه قرار می گیرد.

وی بیان کرد: سهم واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران در زمینه رعایت استانداردهای بین المللی ناچیز بوده و باید همه شرکت های تولیدی و خدماتی در این زمینه تلاش بیشتری کنند.

جوادی بیان کرد: از 850 واحد تولیدی مازندران، تنها 150واحد تولیدی از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

______________________

گردآوری از : سيامك ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است ««« »»» از بهر معيشت مکن انديشه باطلانجام یک هزار نمونه برداری از مراکز مختلف صعنتی و تولیدی برای بررسی کیفیت


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : مراکز , نمونه , تولیدی , صعنتی

مطالب مرتبط