راه اندازی سازه فیلتر تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس

راه اندازی سازه فیلتر تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس

جانشین اجراکننده طرح‌های مخصوص سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: سازه فیلتر تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس بزودی وارد مدار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارس،مهدی ذوالفقاریان حین اعلام خبر راه‌اندازی سیستم تصفیه فیزیکی آب دریاچه شهدای خلیج فارس، از تلاش برای راه‌اندازی سازه فیلتر تصفیه‌خانه این دریاچه گزارش کرد و گفت: عملکرد سازه‌های آشغالگیر، ریزپالاینده و شفاف‌کننده به منظور تصفیه فیزیکی دریاچه شهدای خلیج فارس، توسط سازه فیلتر تکمیل خواهد شد.

وی با تاکید بر این که تلاش برای تکمیل پروژه احداث تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس روی تهیه کرد و نصب تجهیزات آپارتمان تصفیه شیمیایی، محوطه‌سازی و هوشمندسازی این کلکسیون متمرکز شده است، اضافه کرد: بخشی از تجهیزات نکته نیاز برای تکمیل آپارتمان تصفیه شیمیایی شامل سیستم هیپوکلریت وارد کارگاه پروژه شده است.

وی همچنین با اعلام پیشرفت عملیات محوطه‌سازی و جدول‌گذاری در محوطه تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس، از آغاز عملیات ساخت سردرهای ورودی این کلکسیون گزارش کرد.

به نقل کرده جانشین اجراکننده طرح‌های مخصوص سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، در حالی که عملیات تهیه کرد و حمل ابزار دقیق و سایر تجهیزات مربوط به هوشمندسازی تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس در حال انجام است، پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه از مرز 75 درصد فراتر رفته است.

براساس این گزارش،با گذشت 4 سال از تالابی دریاچه شهدای خلیج فارس، ضرورت بهره برداری هرچه باکیفیت‌تر از این پهنه آبی و همچنین استفاده بهینه از منابع آب، احداث یک تصفیه خانه در فاز دوم پروژه را اجتناب ناپذیر ساخته است. با برخورداری از چنین ظرفیتی می شود در ماه هایی که امکان تالابی از رودخانه کن فراهم نیست، آب موجود در مخزن دریاچه را با بهره گیری از ایستگاه پمپاژ و خط انتقال برگشت آب، به تصفیه خانه رساند و برای استفاده مجدد در دریاچه تصفیه کرد.

__________________________________

تهیه و تدوین : زری ع.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لعل تو که هست جان حافظ ««« »»» دور از لب مردمان دون بادراه اندازی سازه فیلتر تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس


TT / 32 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : زری ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تصفیه
برچسب ها : فیلتر , خلیج , سازه , دریاچه

مطالب مرتبط