انسداد مبادی بی سوادی در بیجار با قدرت انجام شود/ 93 درصد جمعیت بیجار باسواد هستند

انسداد مبادی بی سوادی در بیجار با قدرت انجام شود/ 93 درصد جمعیت بیجار باسواد هستند

فرماندار بیجار با تاکید بر انسداد مبادی بی‌سوادی در این شهرستان گفت: طبق آخرین آمار و اطلاعات حدود 93 درصد جمعیت 10 تا 50 سال در بیجار با سواد هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیجار، بیژن زندیه عصر امروز در نشست شورای پشتیبانی تعلیم و پرورش که در تالار جلسات فرمانداری به انجام رسانده شد بر لزوم ریشه کنی بی سوادی در جامعه تأکید و بیان کرد: طبق آخرین آمار و اطلاعات در شهرستان بیجار در سال 95 حدود 93 درصد جمعیت 10 تا 50 سال در این شهرستان با سواد هستند.

وی با تاکید بر انسداد مبادی بی سوادی در این شهرستان و اولویت گذاشتن این مهم، گفت: بر اساس مصوبه شورای تعلیم و پرورش برای پیش گیری از ترک تحصیل دانش آموزان در حال تحصیل روستایی تمامی مخارجهای تحصیل از جمله مخارجهای سرویس مدارس و خوابگاه و دیگر هزینه ها به دانش آموزان توجه کرد می شود.

فرماندار بیجار افزایش مشوق های سوادآموزی را لازم آگاهی داشت و اضافه کرد: به منظور تشویق نوآموزان و خودآموزان بسته های تشویقی باید تعریف شود.

وی با بیان این که بی تردید یکی از اصلیترین راه های دست کشف کنی به پیشرفت و توسعه هر کشور، توسعه منابع انسانی است تصریح کرد: تمامی کشورها و جوامع پیشرفته از محل اعتبار بخشی به حوزه منابع انسانی کارآمد، به هدف آرمانی که رفاه و خوشبختی انسان است رسیده اند.

زندیه با اشاره به این که مسائل سنی، جنسی و جاای قادر نیست مانع سوادآموزی شود، عنوان کرد: سوادآموزی یک جریان مهم و بدون مرز است، چراکه بالا بودن سطح علمی و دانش در انسان موجب ارتقای تفکر و فهمش نسبت به مسائل خواهد شد.

این مقام مسئول از معرفی 23 نفر از اولیای بی سواد از طریق مدارس گزارش کرد و گفت: از این تعداد اولیای بی سواد فراخوان به فراگیری تعلیم شده است.

فرماندار بیجار ادامه داد: دولت در راستای تشویق و ترغیب افراد بی سواد به سوادآموزی به افراد سوادآموز هر نفر حدود 650 هزار تومان و 140 هزار تومان به افراد خودآموز برای تشویق داده خواهد شد.

زندیه بیان کرد: بسته های تشویقی در ادارات و نهادهای گوناگون در راستای ریشه کنی بی سوادی از راه های مفید برای انجام این اهمیتی می دارد.

به نقل کرده وی، افراد بی سواد زیرپوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی که در کلاس های سوادآموزی شرکت کرده و کامیاب به کسب قبولی در آزمایش و آزمون شده اند پاداش انتقادی برای خود و خانواده خود خواهند گرفت.

فرماندار بیجار با بیان این که امیدواریم روزی شاهد برگزاری ضیافت بی سوادی در این شهرستان باشیم، خاطرنشان کرد: در صورت حمایت تمامی سیستم های و کمک کردن به تعلیم و پرورش بدون شک در آینده ای نزدیک می توان ضیافت ریشه کنی بی سوادی را در این شهرستان و کل استان به انجام رسانیم.

- براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد -

گردآوری توسط : سارا ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به سر سبز تو ای سرو که گر خاک شوم ««« »»» ناز از سر بنه و سايه بر اين خاک اندازانسداد مبادی بی سوادی در بیجار با قدرت انجام شود/ 93 درصد جمعیت بیجار باسواد هستند


TT / 70 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : سارا ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سوادی
برچسب ها : باسواد , بیجار , مبادی

مطالب مرتبط