انقلاب در «شهادت» برگزیده می شود

انقلاب اسلامی در «شهادت» خلاصه می شود

سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بزرگ با تاکید بر این که انقلاب در «شهادت» برگزیده می‌‌شود, نقل کرد: شهدای مدافع حرم بواسطه رشادتهای خود در آنسوی مرزها پاداش و مقامی والا دارند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا», محمود صلاحی سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بزرگ امروز(چهارشنبه) در آستانه سالروز میلاد شهید جاویدالاثر مدافع حرم مرتضی کریمی در ملاقات با خانواده این شهید در سخنانی با تاکید بر این که از شهید تعاریف زیادی شده اما حق مطلب ادا نشده می باشد, نقل کرد: شهید کسی می باشد که با اهدای تمام می باشی و پشت پا زدن به تمام آرزوهای خود آسایش و عزت را برای کشور و انقلاب به ارمغان آورده و عنایت خداوند به شهدا باعث آن شده که شهدا به این مقام برسند.

وی در ذیل با اشاره به اینکه همه انقلاب در شهادت برگزیده میشه و انقلاب بدون شهادت معنی ندارد, بیان داشت: درمیان شهدا, شهدای مدافع حرم بواسطه آن که کیلو متر ها آنطرف تر و در کشوری غریب به صورت داوطلبانه و برای پاسداری از اسلام به شهادت رسیدند از پاداش و مقام بالاتری نسبت به شهدای پاسداری مقدس بهره مند اند.

سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بزرگ جایگاه حضرت زینب(س) را در واقعه عاشورا جایگاهی والا عنوان کرد و نقل کرد: شهدای مدافع حرم از روی غیرت و با شعار اینکه مگه ما فوت بشویم تا مجدداً به عمه سادات بی حرمتی شود, رهسپار کشور سوریه شدند و در این راه همه چیز خود را برای آرمان بزرگ که پاسداری از حرم عقیله بنی هاشم می باشد در طبق اخلاص گذاردند.

بر پایه این گزارش, شهید جاوید الاثر مدافع حرم «مرتضی کریمی» متولد بیست و پنجم ماه دی سال 60 و جایگزین فرمانده گردان امام حسن مجتبی(ع) بود که بیست و یکم ماه دی سال گذشته در عملیاتی مستشاری و داوطلبانه در ناحیه خان طومان کشور سوریه به دست نیروهای تکفیری به شهادت رسید. پیکر شهید کریمی مفقود بوده و به میهن اسلامی بازنگشته می باشد.از این شهید والامقام 2 بچه دختر بنامهای حنانه و ملیکا به یادگار مانده می باشد.

پایان پیام/

______________________

گردآوری از : خشايار ت.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز دست جور تو گفتم ز شهر خواهم رفت ««« »»» به خنده گفت که حافظ برو که پای تو بستانقلاب در «شهادت» برگزیده می شود


TT / 98 --- TP / 29%

گردآوری شده توسط : خشايار ت.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها :

مطالب مرتبط