اهدای خون به مناسبت ماه محرم در انگلستان+تصاویر

اهدای خون به مناسبت ماه محرم در انگلستان+تصاویر

حجت‌الاسلام محمدعلی شمالی در مهمانی اهدای خون در ماه محرم نقل کرد: همانطور که امام حسین(ع) خون خود را داد تا بشریت را از جهالت نجات دهد، ما هم خون خود را می‌دهیم تا نمایان کنیم آماده فداکاری برای خیر و صلاح بشریت هستیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، حجت الاسلام محمدعلی شمالی رییس مرکز اسلامی انگلیس در مهمانی اهدای خون در ماه محرم عنوان کرد: برای سومین بار است که مرکز اسلامی انگلیس میزبان مهمانی اهدای خون توسط 150 نفر از مسلمانان و غیر مسلمانان می شود.

وی در ادامه افزود: حدود 30% اهدا کنندگان خون که از پیش نام نویسی کرده اند، برای نخستین بار است که به مرکز اسلامی می آیند. زمانی آنان شاهد هستند که مرکز اسلامی خوب ترین امکانات خود را در اختیار این کار قرار داده و محیط با محبتی را بوجود آورده، بسیاری از ذهنیت های منفی نسبت به مسلمانان از نگاه کن ببرد.

حجت الاسلام شمالی نقل کرد: از طرف دیگر همکاری با سازمان بهداشت عمومی انگلیس (NHS) بسیار مثبت بوده و آنها تمامی ضوابط شرعی برای اهدای خون از قبیل حجاب و طهارت مرکز اسلامی را رعایت کرده اند ما هم آنان را درک می کنیم و فضا و امکانات کافی را در اختیار آنان قرار داده ایم.

رییس مرکز اسلامی انگلیس اشاره کرد: عزیزان مان در «اجتماع سازمان کشف کرده اهدای خون به نام امام حسین ( Imam Hussein Blood Donations Campaign)» با مشارکت NHS برنامه ای را برای اهدای خون در سر تا سر انگلیس سازماندهی کرده اند و در طول سالیان گذشته قادر بوده اند ارتباط خوبی را نیز بوجود آورند. امسال غیر از شهر لندن در شهرهای آبردین، بیرمنگام ، برادفورد، کاردیف، لیدز، لستر و منچستر، مهمانی اهدای خون به انجام رسانده میشود و با توجه به استقبالی که شده در آینده قرار است این مهمانی چهار بار در سال و تمامی آنها با عنوان: اجتماع سازمان کشف کرده اهدای خون به نام امام حسین(ع) انجام پذیرد.

شمالی افزود: ما می خواهیم به بشریت بگوییم همانطور که در زیارت اربعین آمده امام حسین (ع) خون خود را داد تا بشریت را از جهالت و ضلالت نجات دهد، ما هم خون خود را می دهیم تا نمایان کنیم آماده فداکاری برای خیر و صلاح بشریت هستیم.

رییس مرکز اسلامی انگلیس نقل کرد: طبیعتاً چون ظرفیت پذیرش اهدا کنندگان خون در هر برنامه محدود به 150 نفر است همیشه افراد بیشتری می خواهند خون خود را اهدا کنند و هر موقع سال باشد افراد بیشتری قادر هستند نام نویسی کنند.

وی در ادامه افزود: در ماه محرم محیط مرکز اسلامی طوری است که با پرچم های اباعبدالله الحسین(ع) تزیین شده و همه ما به تازگی مهمانی عاشورای حسینی را پشت سر گذارده ایم، عطر و رایحه حسینی فضا را پر کرده و این مساله قادر هست خیلی به ما یاری رساند تا اولاً با حضور قلب و نیّت بهتری این کار را به انجام رسانیم. چرا که ما این کار را به عنوان یک کار عبادی به انجام میرسانیم و نه یک کار بازرگانی. ثانیاً زمانی دیگران به اینجا می آیند و این مرکز را که پیرو اهل بیت علیهم السلام است با بعضی از کسانی که متاسفانه درک درستی از اسلام ندارند، مقایسه می کنند خود آنان به تفاوت ها پی میبرند و اجازه نخواهند داد عده ای کل مسلمانان را نکته هجوم گذارند.

بر اساس این گزارش، در ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در صحرای کربلا، مردمان مومن و مسلمان شهر لندن در روز یکشنبه 16 اکتبر 2016 در مرکز اسلامی انگلیس حاضر شدند تا با اهدای خون خود به تکلیف انسانی خود عمل کرده و از این راه زندگی بخش جان بسیاری از انسان های نیازمند باشند.

مهمانی اهدای خون در مرکز اسلامی انگلیس که با همکاری اتحادیه دانشجویان مسلمان (IUS) و دستگاه بهداشت عمومی بریتانیا (NHS) و در تالار عمده مرکز برنامه ریزی شد، با عنوان: «اجتماع سازمان کشف کرده اهدای خون به نام امام حسین» (Imam Hussein Blood Donations Campaign) به انجام رسانده شد.

مرکز اسلامی انگلیس و اتحادیه دانشجویان مسلمان از همه ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خواست کرده بود تا در ایام سالروز شهادت آن حضرت در برنامه اهدای خون به بیماران که در شهرهای انگلیس از جمله در مرکز اسلامی انگلیس در لندن به انجام رسانده میشود، شرکت کنند.

اهدای خون توسط جامعه مسلمان به مخصوص شیعیان با همکاری مرکز انتقال خون دستگاه بهداشت عمومی انگلیس، در بسیاری از شهرهای این کشور ازجمله در لندن، آبردین، بیرمنگام، برادفورد، کاردیف، لیدز، لستر و منچستر صورت گرفت.

مهمانی اهدای خون از سوی مسلمانان انگلیس با تشکیل «مپین اهدای خون به نام امام حسین(ع)»، در سال 2006 میلادی با همکاری بخش انتقال خون دستگاه بهداشت عمومی انگلیس (NHS) آغاز شد و مسلمانان انگلیس هر ساله به مخصوص در ماه های محرم و صفر، به یاد جانبازی های امام حسین (ع) ویاران باوفایش، خون خود را برای استفاده های پزشکی و نجات جان بیماران نیازمند، اهدا می کنند.

این کمپین توسط اتحادیه دانشجویان مسلمان که یک گروه مدنی خیریه است، باهدف تشویق مسلمانان به اهدای خون و نیز ارتقای سطح انسجام فرهنگی و اجتماعی آنان به مخصوص جوانان مسلمان سازماندهی شد.

--------------------------------

مسئول متن : آزيتا و.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای نسيم منزل ليلی خدا را تا به کی ««« »»» ربع را برهم زنم اطلال را جيحون کنماهدای خون به مناسبت ماه محرم در انگلستان+تصاویر


TT / 103 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : آزيتا و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط