اوراق منفعت ابزاری برای فروش منافع آتی صنایع/ مرزبندی ناشران بازار پایه با حلاجی 6 ماهه

اوراق منفعت ابزاری برای فروش منافع آتی صنایع/ مرزبندی ناشران بازار پایه با حلاجی 6 ماهه

یک مقام مسئول با اظهار این که بازار پایه توافقی در فرابورس تمرینی برای جلا داده شدن شرکت‌ها شده، گفت: اوراق منفعت می‌تواند ابزاری برای فروش منافع آتی در صنایع باشد.

معاون توسعه بازار فرابورس در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس از صدور مجوز شورای فقهی برای پخش اوراق منفعت در فرابورس گزارش کرد و گفت: اوراق منفعت می‌تواند ابزاری برای فروش منافع آتی در صنایع بزرگ کشور باشد، طوری که می‌توان امتیاز بهره‌برداری از بزرگراه و یا صندلی‌های هواپیما یا سوئیت های یک هتل را برای یک دوره وقتی معلوم بر اساس این اوراق خریداری کرده و خلال کسب منافع از سوی خریدار، از امکان تامین مالی کم هزینه قیمت به منظور تکمیل و یا توسعه نقشهای آتی برای به فروش رساننده این اوراق بهره برد.

رضا غلامعلی پور با اشاره به روند رو به رشد توسعه بازار بدهی در بازار سرمایه کشور عنوان کرد: چنانچه چه روند بازاریابی ابزارهای مالی تازه و انواع وراق بهادار در کشورمان اندکی با کندی جلو میرود، اما ورود ابزارهایی همچون اوراق رهنی مسکن که ناشدنی تصور می‌شد، نشان می‌دهد که بازار بدهی در کشورمان به سرعت در حال توسعه است. در عین حال گرایش بخش دولتی به سمت بازار سرمایه و تامین مالی از طریق اوراق بهادار و بدهی، امیدواری  را برای توسعه بازار سرمایه زیاد کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به انتقال نماد معاملاتی پالایش نفت تهران از تابلوی معاملات فرابورس به تابلوی معاملات بورس اوراق بهادار تهران، بازار پایه توافقی فرابورس را بازاری برای تمرین شفافیت و استقرار حاکمیت شرکتی در میان ناشران این بازار عنوان کرد و اضافه کرد: قدر مسلم میان شرکت‌های اخراجی رسانده شده به بازار پایه توافقی و آن دسته از شرکت‌هایی که بطور مستقیم در این بازار پذیرفته شده‌اند، تفاوت وجود دارد.

به نقل کرده غلامعلی پور هم اکنون آن دسته از شرکت‌هایی که اطلاعات مالی خود را در سامانه کدال منتشر کرده‌اند و در عین حال مجامع آنها برپا شده، به طور حتم پذیرش آنها آسانتر از انتقال نماد های معاملاتی اخراجی در بازار پایه توافقی است.

وی از انتقال برخی نماد های معاملاتی بازار پایه توافقی به تابلوهای بالاتر این بازار بعد از ابلاغ مصوبه هیات پذیرش گزارش کرد و گفت: درهای بازار پایه توافقی فرابورس برای ورود آسان همه شرکت‌های خصوصی به بازار سرمایه باز کرده است.

معاون توسعه بازار فرابورس با اشاره به تفکیک سه تابلوی معاملاتی در بازار پایه توافقی فرابورس و سنجش هر شش ماه یکبار این بازار گفت: در حالی نماد معاملاتی نهاد های مالی و ارکان بازار سرمایه در تابلوی نخست بازار پایه توافقی مکان می گیرند که ناشران برخوردار از خبر دهی شفاف، گردش معاملات مناسب در تابلوی معاملات "ب" و آن دسته از شرکت هایی که از حالت عالی ای برخوردار نیستند، در تابلوی "ج" این بازار دسته بندی می‌شوند.

--با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز--

گردآورنده : دنيا ش.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روی خوب است و کمال هنر و دامن پاک ««« »»» لاجرم همت پاکان دو عالم با اوستاوراق منفعت ابزاری برای فروش منافع آتی صنایع/ مرزبندی ناشران بازار پایه با حلاجی 6 ماهه


TT / 46 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : دنيا ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ابزاری
برچسب ها : حلاجی , صنایع , ماهه , اوراق , منفعت , ناشران , منافع , مرزبندی

مطالب مرتبط