اپراتور گوشی Vodafone به کشورمان ایران می آید

اپراتور موبایل Vodafone به ایران می آید

شرکت مخابراتی «وودافون» (Vodafone) با شرکت ایرانی «های‌وب» (HiWeb) در حال مذاکره است. این اپراتور مطرح انگلیسی قصد دارد تا به مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس‌های موبایل کشورمان یاری رساند.
مجله دیجی کالا - محمد زرین صدف: شرکت مخابراتی «وودافون» (Vodafone) با شرکت ایرانی «های‌وب» (HiWeb) در حال مذاکره است. این اپراتور مطرح انگلیسی قصد دارد تا به مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس‌های موبایل کشورمان یاری رساند.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩


امروز اپراتور مخابراتی وودافون برنامه‌اش را برای همکاری با شرکت های‌وب اعلام کرد. هنوز به جزییات ویژه ای اشاره نشده است؛ اما تا این لحظه می‌دانیم که محور این همکاری، کمک به توسعه‌ی زیرساخت‌های ارایه‌ی سرویس‌های آنلاین خواهد بود.

وودافون اولین شرکت مخابراتی نیست که به همکاری با ایرانی‌ها علاقه نمایان کرده. قبل از این، شرکت آمریکایی AT&T هم با اپراتور ایرانی رایتل مذاکراتی را مبنی بر «تهاتر ترافیک رومینگ دو طرفه» به انجام رسانده بود.

سخن‌گوی وودافون به برداشته‌شدن محدودیت‌های همکاری با کشورمان اشاره کرده است. او می‌گوید: «حذف محدودیت‌های اخیر در رابطه با همکاری دلاری با کشورمان، به ما یاری رساند.» اما او در ادامه، عامل کمک‌کننده‌ی عمده این داستان را «لغو تحریم‌های بین‌المللی» می‌داند.

تصویر و عکس اپراتور موبایل Vodafone به کشورمان می آید

سایت Wall Street Journal‌ که قبل از سایر رسانه‌ها این موضوع را پوشش داد، به جمعیت جوان کشورمان اشاره می‌کند. این رسانه با اشاره به بازار گیرا کشورمان، از این کشور به عنوان میزبانی عالی برای شرکت‌های بین‌المللی یاد می‌کند. بر اساس آن‌چه Wall Street Journal نگاشته، تا این لحظه شرکت‌هایی مثل بویینگ، ایرباس، پژو و زیمنس بعد از برداشته‌شدن تحریم‌ها با ایرانی‌ها قرارداد بسته‌اند. اقدام اخیر وودافون، دومین اپراتور مخابراتی بزرگ جهان بعد از China Mobile، نشانه‌ای از اوضاع روبه‌بهبود مناسبات تکنولوژیک با کشورمان است.

شرکت های‌وب در سال ۲۰۰۳ در قالب زیرمجموعه‌ای از وزارت صنایع‌ و معادن کشورمان آغاز به فعالیت کرد. دولت کشورمان، این شرکت را در سال ۲۰۰۹ خصوصی اعلام کرد. از سال ۲۰۱۰ این شرکت پوست اندازی کرد و به‌طور گستره به ارایه‌ی خدمات آنلاین در کشورمان سرگرم شد.

در گزارش Wall Street Journal‌ آمده است که نفوذ تلفن‌های موبایل در کشورمان بیشتر از ایالات متحده و آلمان است. با این‌حال به این مورد اشاره شده که ارایه‌ی سرویس دیتای موبایل به ایرانی‌ها هنوز با مشکلاتی همراه است. به‌غیر از AT&T و وودافون، شرکت مخابراتی «اورنج» (Orange) یک قرارداد همکاری فنی با یک شرکت ایرانی بسته است. یکی از مدیران ارشد شرکت اورنج می‌گوید: «همه‌ی اپراتورهای مخابراتی جهان در پی همکاری با کشورمان هستند.»

پیمان قرارداد با شرکت ایرانی های‌وب، در راستای استراتژی‌ شرکت مخابراتی وودافون است. استراتژی این شرکت به حضور در بازارهای نوظهوری مثل هند، کشور ترکیه و آفریقای جنوبی تمرکز دارد.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد*

تهیه از: تهمينه ث.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد برو که طالع اگر طالع من است ««« »»» جامم به دست باشد و زلف نگار هماپراتور گوشی Vodafone به کشورمان ایران می آید


TT / 66 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : تهمينه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : موبایل
برچسب ها : ایران , اپراتور , Vodafone

مطالب مرتبط