اکوادور دسترسی آسانژ به اینترنت را محدود کرد

اکوادور دسترسی آسانژ به اینترنت را محدود کرد

وزارت خارجه اکوادور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد برای پیش گیری از بروز اخلال در رای گیری ایالات متحده، دسترسی آسانژ به اینترنت را محدود کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دولت اکوادور روز سه شنبه (بامداد چهارشنبه به زمان تهران) اعلام کرد دسترسی «جولیان آسانژ» موسس سایت افشاگر «ویکی لیکس» را محدود کرده است.

آسانژ که از چندین سال پیش در پی تعقیب قضایی به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده، در هفته های گذشته هزاران سند محرمانه متعلق به «هیلاری کلینتون» نامزد رای گیری ریاست جمهوری ایالات متحده و حزب دموکرات را انتشار داده است.

روز سه شنبه منابع نزدیک به آسانژ اعلام کردند که دسترسی وی به اینترنت محدود شده است. سپس برخی سایت ها مدعی شدند که این اقدام تحت فشار «جان کری» وزیر خارجه ایالات متحده صورت گرفته است، اما کری این ادعا را رد کرد.

در پی انتشار این گزارش ها، وزارت خارجه اکوادور بیانیه ای صادر کرده و نگاشت تنها به علل انسان دوستانه به آسانژ پناهندگی داده و قصد دخالت در رای گیری ایالات متحده را ندارد.

در این بیانیه آمده است: «بر همین اساس، اکوادور از حق حاکمیتی خود برای اعمال محدودیت موقت بر برخی از شبکه های رابطه ای در داخل سفارتش در پادشاهی متحده، بهره گرفت. این محدودیت های موقتی مانع فعالیت های روزنامه نویسی سازمان ویکی لیکس نخواهد بود.»

با وجود اعمال این محدودیت، اکوادور همچنان بر عزم خود برای ادامه اعطای پناهندگی به آسانژ تأکید کرده است.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که دولت روسیه ایمیل کلینتون و حزب دموکرات را هک کرده و اسناد حاصل شده را در اختیار سایت ویکی لیکس گذاشته است.

مسکو این ادعا را «مضحک» و «بی پایه» خوانده و تأکید کرده است که کلینتون تلاش می کند تا با به وحشت افتیم چهره ای متخاصم از روسیه، برای خود جذب رأی کند.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد-

نگارنده: پرويز ظ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کاغذين جامه به خوناب بشويم که فلک ««« »»» رهنمونيم به پای علم داد نکرداکوادور دسترسی آسانژ به اینترنت را محدود کرد


TT / 44 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پرويز ظ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اکوادور
برچسب ها : محدود , اینترنت , آسانژ

مطالب مرتبط