ایام عید نوروز مجال طلایی رسیدگی به نیازمندان و صله ارحام می باشد

ایام نوروز فرصت طلایی رسیدگی به نیازمندان و صله ارحام است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کوثری با تأکید بر مدد به نیازمندان و انجام سنت حسنه صله‌رحم در ایام نوروز گفت: نوروز مجالی است برای رسیدگی به ضعفا و نیازمندان و انجام صله‌رحم و دید و بازدید از بزرگ‌ترها است و این دقیقاً همان چیزی است که امامان (ع) و آموزه‌های دینی بدان تأکید داشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین والمسلمین حسین کوثری در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، بیان داشت: مسئله رستاخیز طبیعت که بارها در قرآن مجید و توسط پیامبر اسلام (ص) بیان شده در این روز روی می دهد، زندگی مجدداً طبیعت و رویش مجدداً زمین همه علامت های آشکاری از آیات قرآنی می باشند.

وی اضافه کرد: ائمه اطهار (ع) این روز را تمجید کرده اند و آن را از ایام مبارک نامیده اند، چنانکه امام جعفر راستگو (ع) می فرماید «در این روز است که قائم آل محمد (عج) ظهور خواهد کرد» و همچنین پیامبر مکرم اسلام (ص) بر بر تن کردن لباس پاک در این روز تأکید داشتند و نشاط و سرور را در این روز دوست داشته دانسته اند.

حجت الاسلام و المسلمین والمسلمین کوثری با تأکید بر مدد به نیازمندان و انجام سنت حسنه صله رحم در ایام نوروز گفت: نوروز مجالی است برای رسیدگی به ضعفا و نیازمندان و انجام صله رحم و دید و بازدید از بزرگ ترها است و این دقیقاً همان چیزی است که امامان (ع) و آموزه های دینی بدان تأکید داشته اند.

وی تاکید کرد: طبیعت رفیقی و تجدید میثاق با طبیعت در ایام نوروز از خصوصیات و رسم های ایرانیان باستان بوده و هست و این همان چیزی است که اسلام دستور داده است.

امام جمعه شیروان با تاکید بر این که اگرچه عید مذهبی نمی باشد اما صله رحم و دید و بازدید خصوصیت ممتاز آن است، یاد آوری کرد: نوروز ایام نشاط و از بین بردن کدورت هاست و دین اسلام هیچ گاه با چنین رفتارها و روزهایی مخالف نبوده است.

پایان پیام/

****انتها****

نگارش از : بهار ج.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو شاهدان چمن زيردست حسن تواند ««« »»» کرشمه بر سمن و جلوه بر صنوبر کنایام عید نوروز مجال طلایی رسیدگی به نیازمندان و صله ارحام می باشد


TT / 63 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : بهار ج.
تاریخ گردآوری : 2017-03-25
در دسته بندی : نیازمندان
برچسب ها : ارحام , عید نوروز

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :