علل ایجاد انحنا کمر کودکان/ راه های درمان انحنای کمرکودکان

علل ایجاد انحنا کمر کودکان/ راه های درمان انحنای کمرکودکان

متخصص ارتوپد نقل کرد: ضعف عضلات پیرامون ستون مهره ها،دلیل بعضی از انحناهای کمر کودکان است و این موضوع در فرزند بچه‌ها به‌خصوص در وقت بلوغ وهمزمان با رشد سینه‌ها شایع‌تر است.

بابک رضی زاده، متخصص ارتوپد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس نقل کرد: حتما باید به تغییرات ستون مهره ها کودکان پرداخته شود، این تغییرات در سه سطح نیمرخ، پشت کمر و تمام رخ وجود دارد .

رضی زاده اضافه کرد: در انحراف تمام رخ، کمر و ستون مهره ها به سمت راست یا چپ متمایل می‌شود و در انحراف نیم‌رخ مهره‌های پشت کمر به شدت دچار انحنا می‌شوند.

این متخصص ارتوپد، ضعف عضلات پیرامون ستون مهره ها را دلیل این انحناها آگاهی داشت و نقل کرد: این موضوع در فرزند بچه‌ها شایع‌تر است به‌خصوص در وقت بلوغ و همزمان با رشد سینه‌ها این تحدب بیشتر اتفاق می‌افتد.

وی بیان کرد: پزشک ابتدا باید اطمینان حاصل کند که معضل ساختاری در آپارتمان مهره کمر و پشت وجود ندارد و پس از این اطمینان، ابتدا روش‌های صحیح استراحت کردن، ایستادن، نشستن و خواندن را به خردسال بیمار تعلیم دهد و سپس ورزش‌هایی که باعث تقویت عضلات پیرامون ستون مهره‌ها و تحریک آن‌ها به صورت خودآگاه و ناخودآگاه می‌شود را تجویز کند.

رضی زاده جراحی را در صورتی که معضل ساختاری در ستون مهره ها باشد را ضروری آگاهی داشت و نقل کرد: براساس نوع معضل، جراحی پیشنهاد می‌شود اما پیش از انجام جراحی ضروری است پزشک از معضل ساختاری با معاینه کامل و در صورت ضرورت انجام رادیولوژی و رادیوگرافیک مطمئن شود.

این متخصص ارتوپد در پاسخ به این پرسش که پزشک برای تشخیص این که معضل ستون مهره ها ساختاری است یا یک گودی ساده است به رادیولوژی احتیاج دارد، نقل کرد: پزشکی که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد با یک معاینه بالینی ساده این قضیه را متوجه می‌شود و در صورتی که نیاز به رادیولوژی باشد برای کودکان باید از رادیوگرافی سراسری به خاطر بالا بودن دوز آن اجتناب کرد.

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد**

نگارش: ساسان ر.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عيب رندان مکن ای زاهد پاکيزه سرشت ««« »»» که گناه دگران بر تو نخواهند نوشتعلل ایجاد انحنا کمر کودکان/ راه های درمان انحنای کمرکودکان


TT / 70 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : ساسان ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : درمان
برچسب ها : انحنای , کمرکودکان

مطالب مرتبط