ایجاد هاب لجستیکی صادرات دریای خزر در بندر انزلی

ایجاد هاب لجستیکی صادرات دریای خزر در بندر انزلی

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نقل کرد: ایجاد هاب لجستیکی نگاه کن بنادر انزلی در کشورمان و آستراخان در روسیه می‌تواند مرکزی برای صادرات در دریای خزر باشد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بندر انزلی، حسین چراغی عصر امروز در جریان بازدید از پروژه های تاسیساتی این بندر با تأکید بر تقویت حمل و نقل کانتینری کالا در بنادر گیلان بیان کرد: چنانچه می خواهیم صادرات غیر نفتی به مخصوص در بخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی را توسعه دهیم به طور قطع راهکار آن حمل و نقل کانتینری است.

وی، خواستار بهره گیری از کانتینرهای یخچال دار برای حمل کالا از بنادر گیلان شد و افزود: کالای موجود در گیلان و استان های همجوار با دستگاه ترابری منسجم باید بتوانیم به سوی خود کشیده و تبلیغاتی آن را به انجام رسانیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان این که به کالای وارد شده به بندر انزلی باید خدمات ارزش اضافه کرده افزاییم، تصریح کرد: کالا باید در دمای عالی بارگیری و نگه داری شده و از بندر انزلی به بندر آستراخان جابجا شود.

چراغی، وجود یک شرکت ترابری برای حمل کانتینری در کوتاه ترین وقت در بندر آستراخان را اصلی خواند و بیان کرد: امر مذکور در کاهش مخارجها مؤثر است.

وی، ایجاد شرکت مشترک کشورمان و روسیه در برگرداندن کانتینرها را اثرگذار آگاهی داشت و نقل کرد: باید به طرف هاب لجستیکی نگاه کن بنادر انزلی و آستراخان باشیم و به عنوان مرکز صادرات نگاه کن این بنادر تمرکز بوجود آوریم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تفاهمنامه اولیه دستگاه همکاری مشترک با یک شرکت ایرانی در راستای حمل و ترابری کالا گزارش کرد و یادآور شد: نخستین محموله سیب از طریق بندر انزلی جابجا میشود.

چراغی با اشاره به این که مبدأ سیب صادراتی از ارومیه به بندر آستراخان است، خاطرنشان کرد: یکپارچه کردن مدیریت صادرات حائز اهمیت است و باید به طرف این مسیر حرکت کنیم.

وی، وجود یک شرکت برای جمع آوری و بازاریابی کالا از مبادی گوناگون را اصلی خواند و بیان کرد: شرکت مذکور باید بتواند حمل جاده ای و بندری را به انجام رسانده و با مشارکت کشتیرانی دریای خزر کالا را در کوتاه ترین وقت به بندر مقصد جابجا کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان بر ایجاد کانال لجستیکی برای حمل کالا در کوتاه ترین وقت و کم هزینه ترین قیمت تأکید کرد و نقل کرد: مخلوط مذکور را قادر هستیم در استان بوجود آوریم و ظرفیت های صادراتی گیلان را زیاد کنیم.

--براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

گردآورنده : رويا ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دردا که از آن آهوی مشکين سيه چشم ««« »»» چون نافه بسی خون دلم در جگر افتادایجاد هاب لجستیکی صادرات دریای خزر در بندر انزلی


TT / 83 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : رويا ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : صادرات
برچسب ها : بندر , دریای , انزلی

مطالب مرتبط