ایجاد مرکزهمکاری های علمی ایران و روسیه یک ضرورت بود

ایجاد مرکزهمکاری های علمی ایران و روسیه یک ضرورت بود

عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات روسی دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه شهید بهشتی نقل کرد: راه اندازی مرکز همکاری های علمی دانشگاهی ایران و فدراسیون روسیه «لومونوسوف - رازی» یک ضرورت بود.

حسین شیخی چهارشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه \'لومونوسوف-رازی\' به خبرنگار ایرنا نقل کرد: دانشجویان و اساتیدی از ایران در روسیه و کشورهای روس زبان بلاروس و اوکران سرگرم به تحصیل اند و تعدادی دانشجو نیز بالعکس در آن کشورها، بنابر این ایجاد مرکزی برای هماهنگی بیشتر علمی از نیازهای عمده مقامات دانشگاهی دو کشور است.
بنابر این گزارش امروز تفاهمنامه «لومونوسوف - رازی» با حضور محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی و پروفسور ویکتورسادوونیچی رئیس دانشگاه دولتی مسکو در دانشگاه شهید بهشتی امضاء و مرکزی به همین نام راه اندازی شد.
مدرس زبان روسی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: امضای تفاهمنامه نگاه کن دانشگاهی به ویژه دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه دولتی مسکو که از جایگاه خاصی در سطح نگاه کن الملل برخوردار هستند نه تنها موجب ارتقاء سطح علمی دانشجویان و اساتید بلکه علاقمندان به فراگیری زبان های بیگانه از جمله روسی و فارسی برای دوطرف خواهد شد.
شیخی اضافه کرد: سازماندهی دانشجویان و گسترش همکاری های علمی و آکادمیک نگاه کن دوکشور از جمله اهداف تاسیس مرکز همکاری های علمی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی از سوی ایران و دانشگاه دولتی مسکو از سوی کشور روسیه است .
پنجشنبه (فردا) دومین انجمن مشترک روسای دانشگاههای سطح یک ایران و دانشگاههای برتر روسیه با حضور هیات آکادمیک روسی در تهران به انجام رسانده خواهد شد.


*****************

متن از : آرميتا د.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می ده که سر به گوش من آورد چنگ و گفت ««« »»» خوش بگذران و بشنو از اين پير منحنیایجاد مرکزهمکاری های علمی ایران و روسیه یک ضرورت بود


TT / 31 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : آرميتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ضرورت
برچسب ها : روسیه , ایران , مرکزهمکاری

مطالب مرتبط