ایجاد یک کتابخانه تازه سلول های بنیادی پرتوان انسانی

ایجاد یک کتابخانه جدید سلول های بنیادی پرتوان انسانی

محققان برزیلی از ایجاد ۲۳ رده تازه سلول های بنیادی پرتوان انسانی گزارش کرده اند که سطوح گوناگونی از ترکیب اجداد ژنومی اروپایی، افریقایی و بومیان ایالات متحده را شامل می شود.

اغلب رده های سلول های بنیادی پرتوان انسانی(hPSC) که در سر تا سر جهان خبر داده شده اند از انسان ها یا جنین هایی با اجداد اروپایی یا آسیای شرقی مشتق شده اند.محققان در مطالعه ای تازه که به تازگی انتشار داده شده است از ایجاد ۲۳ رده تازه سلول های بنیادی پرتوان انسانی گزارش کرده اند که سطوح گوناگونی از ترکیب اجداد ژنومی اروپایی، افریقایی و بومیان ایالات متحده را شامل می شود.

این کتابخانه تازه که قادر هست تا ۱۸۷۷ رده سلولی گسترش کشف کند نکته تایید محققان کتابخانه ملی سلول  های بنیادی جنینی(LaNCE) و مرکز درمان های مبتنی بر سلول(CTC) در دانشگاه سائوپائولوی کشور برزیل قرار گرفته است.

در این میان ۱۸ رده از سلول های بنیادی پرتوان انسانی در بر می داری مشارکت ژنومی اروپایی ۱۴.۲ تا ۹۵ درصد بودند و این در حالی بود که اجداد آفریقایی نگاه کن ۱.۶ تا ۵۵.۱‌درصد متغیر بودند و در نهایت مشارکت اجداد بومی آمریکایی ۷ تا ۵۶ درصد بود.

این رده های سلولی از خون محیطی شرکت کنندگان برزیلی گرفته شده بودند. پنج رده سلولی دیگر از جنین های زاید انسانی که با اهداف تولید مثلی، تولید شده بودند بدست آمد که میزان ژنوم اروپایی آن نگاه کن ۹۲.۷ تا ۹۸.۶ درصد متغیر بود.

به گزارش پایگاه خبر دهی سلول های بنیادی،در کنار آنالیزهای ژنومی اجدادی، محققین پرتوانی رده های سلولی را نیز ارزیابی کردند. این سلول ها با موفقیت به هر سه لایه زایای جنینی تمایز کشف کردند.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد***

نگارنده: پونه ر.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سماط دهر دون پرور ندارد شهد آسايش ««« »»» مذاق حرص و آز ای دل بشو از تلخ و از شورشایجاد یک کتابخانه تازه سلول های بنیادی پرتوان انسانی


TT / 54 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : پونه ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : بنیادی , سلول

مطالب مرتبط