ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +تصویر و عکس

ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و عزاداری +عکس

عکس شماره 1 ⇩

ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس 

ایران در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی غرق در ماتم و عزا بود و عکس ها و تصاویر بسیاری باحال را از این دو روز برای شما در این مقاله گردآوری نموده ایم. ایران غرق در ماتم عاشورای حسینی , ایران اسلامی امروز مصادف با عاشورای حسینی غرق در عزا و ماتم شد.مردم در قالب دسته‌ها، هیات‌ها در معابر به عزا داری سرگرم بودهو سراسر همه شهر های ایران مشکی بر تن کن شده هست

عکس شماره 2 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

در هر کوچه و خیابان که بروی در این روز عزیز عطر نذری و ذکر صلوات و درود بر سالار شهیدان جاری هست.
مردم از هر قوم و قبیله و مذهبی به عشق سید و سالار شهیدان «ع» و یاران وفادارش آشتین بالا زده و هرکس به وسع خویش در این سفره آسمانی شریک شده هست.

تهران بزرگ، شهر اصفهان، همدان، رشت، شهر تبریز، قزوین، یزد، بوشهر، خرمشهر، ساری و سایر شهرها همه ی و همه ی امروزیکی شده و نوای یا حسین از سراسر ایران اسلامی شنیده می شود.

عکس شماره 3 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

شهر اصفهان ایران غرق در ماتم عاشورای حسینی

همه جای شهر همدان در روز عاشورا صحنه هیجان انگیز عزا داری عاشقان سید و سالار شهیدان «ع» و یاران باوفایش شده و مردم نواحی مختلف این استان در رثای سید و سالار شهیدان، با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیر زنی اشک ماتم ریختند.

شهر اصفهان هم شاهد یکی دیگر از چشمه های جوشان عشق به حسین بن علی «ع» بود. مردم از گوشه گوشهاین شهر بزرگ به طرف میدان اصلی آمده و همایش عزاداران در میدان منحصر به فرد قاپو در سوگ امام شهید نشسته اند.عشق به اهل بیت و سید و سالار شهیدان «ع» مرز نمی شناسد. کربلای معلی همین اکنون غرق در شور و ماتم هست.دسته های سینه از هر سو به طرف صحن حرم سید و سالار شهیدان «ع» نزدیک شده و شهادت امام شهید

عکس شماره 4 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

کشور لبنان هم یکی دیگر از شهر های جهان هست که امروز یکسره مشکی بر تن کن شده هست.میدان اصلی کشور لبنان همین اکنون مملو جمعیت سیاهپوش و ماتم‌زده هست. لبنانی ها با درفشهای بزرگ منقشبه اسم شهیدان کربلا درمیدان اصلی نوای حسین سر داده اند.

عکس شماره 5 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

تهران بزرگ ایران غرق در ماتم عاشورای حسینی

استان تهران پایتخت ایران اسلامی امروز به سوگ سالار شهیدان نشسته و شرق و غرب، شمال و جنوبو کانون به نوای عاشورا عطرآگین شده هست. بازار تهران بزرگ یکی از منزلگاه های عاشقان سید و سالار شهیدان «ع» هست.مردم از گوشه گوشه استان تهران خود را به اماکن متبرکه منتقل کرده و در سوگ سیدالشهدا شریک شده اند.

حرم شاه عبد العظیم حسنی «ع» یکی از بزرگترین تجمعات حسینی را در تهران بزرگ تشکیل داده هست.صحن های حرم عبدالعظیم حسنی «ع» مملو از جمعیت شده و مردم با پای لخت صحن اصلی را سینه بانوان در می نوردند.

عکس شماره 6 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

استان لرستان ایران غرق در ماتم عاشورای حسینی

آیین گلمالی
لرستانی ها طبق عادت معهود امسال هم در روز عاشورای حسینی آیین گلمالی را به پا کردهو در سوگ بچه حضرت امام علی «ع» سر تا پای خود را غرق گل کرده اند.عشق به حسین سالخورده و جوان نشناخته و همۀ در این مهمانی آیینی شریک شده اند.شیرازی ها طبق عرف کهنه در این روز آیین خیمه داغ را بر پا می‌کنند. امروز هم مردم از گوشه کنارشهر شهر شیراز به کانون شهر آمده و دسته های عزا داری به طرف خیمه ها در حرکت هستند.

عکس شماره 7 ⇩
عکس ایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +عکس

زغال مالی، علم چرخانی، علم بندی، روضه خوانی، مشابه خوانی و نمایش تعزیه از جمله مهمانی باشکوهی هستندکه در ظهر عاشورا بر پا شده و مردم هر یک به یک نوع در این مهمانی سهیم شده اند.ظهر عاشورای حسینی حالا در همه جای ایران اول شده و مردم تا اذان نماز ظهر در این ماتم شریک می شوندو تا بعد از اقامه نماز ظهر خود را برای مهمانی سوگ شام غریبان حاضر کنند.

-پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود-

تهیه کننده: آرتين ص.

مطالب گوناگون مذهبی در بخش مذهبی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام همت آن نازنينم ««« »»» که کار خير بی روی و ريا کردایران در عاشورا و تاسوعا غرق در ماتم و سوگ واری +تصویر و عکس


TT / 203 --- TP / 32%گردآوری شده توسط : آرتين ص.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : تاسوعا
برچسب ها : عاشورا , ایران , ماتم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :