ایران در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد

ایران در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام نقل کرد: ایران در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد و ما کمک‌های مستشاری را همواره بر اساس درخواست دولت کشور عراق انجام می‌دهیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه کشور برزیل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره روزنامه هافینگتن پست درباره حضور ایران در  عملیات آزادسازی موصل با تانک‌های T72 و سایت‌های موشکی شهاب و فجر، اظهارداشت: این ادعا صحیح نیست، آنچه در عملیات آزادسازی موصل به وقوع می‌پیوندد مبارزه‌ای است که دولت و ملت کشور عراق علیه تروریست‌ها و حامیان آنها انجام می‌دهند.

ولایتی با بیان این که ایران به هیچ وجه در این امر اصلی و سرنوشت ساز دخالت مستقیم ندارد، اضافه کرد: ایران کمک‌های مستشاری را همواره بر اساس درخواست دولت کشور عراق به انجام رسانده و اگه نیازی به مشورتی باشد ایران از دادن مشورت به دولت کشور عراق دریغ نمی‌کند و به هیچ وجه در امور داخلی کشور عراق دخالت نکردیم.

وی با بیان این که این فقط حق دولت و ملت کشور عراق است و هیچ کشور دیگری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند، نقل کرد: برخی از کشورهای منطقه و یا خارج از منطقه وقتی که نگاه کردند دولت کشور عراق می‌تواند تروریست‌ها را از موصل خارج کند سعی به دخالت در عملیات موصل داشتند اما دخالت این کشورها سازنده نیست و برای آن که در آینده ارثیه‌ای طلب کنند دست به این دخالت‌ نابجا در کشور عراق می‌زنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نبود دخالت کشورها در امور داخلی کشور عراق بیان کرد: هیچ کشوری حق دخالت در کشور عراق ندارد و بعضی از کشورها هستند که بدون کسب اجازه از دولت کشور عراق نیرو به آن کشور اعزام کردند که باید نقل کرد این امر خلاف مقررات بین‌المللی است. ایران هیچ دخالتی در امور داخلی کشور عراق ندارد مگر کمک‌ مستشاری که با درخواست دولت کشور عراق انجام می‌شود.

-- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد --

نگارش : پريناز ژ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برقی از منزل ليلی بدرخشيد سحر ««« »»» وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کردایران در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد


TT / 71 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : پريناز ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دخالت
برچسب ها : عملیات , ایران , موصل

مطالب مرتبط