بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

بارسلونا کامیاب شد با درخشش لیونل مسی و البته لغزشات مرگبار سنگربان و پاسداران تیم میهمان، با 4 گل منچسترسیتی را غلبه کرده و با اقتدار در صدر جدول قرار بگیرد.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در شرایطی به مصاف منچستر سیتی می رفت که با کسب حداکثر امتیازات در صدر جدول گروه قرار گرفته بود. تنها حادثه مهم 10 دقیقه ابتدایی، مصدومیت آلبا و ورود لوکاس دینه به مکان او به میدان بود. دو تیم در دقایق ابتدایی به ارزیابی یکدیگر توجه کردند و سنگربانان هیچ یک از دو تیم به زحمت نیفتادند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

با مسلط شدن شاگردان انریکه بر جریان بازی، بارسلونا کامیاب شد در دقیقه 17 و روی اشتباه و ناهماهنگی پاسداران سیتی به گل برسد. توپربایی مسی و همکاری او با اینیستا با پاس زیبا هافبک اسپانیایی همراه بود و و البته اشتباه نابخشودنی فرناندینیو، مسی را در موقعیتی بسیار خوب گذاشت و او نیز با جا قرار دادن براوو، اولین گل میزبان را وارد دروازه رقیب کرد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

دقایقی بعد، بارسلونا باز هم قادر میبود روی همکاری خوشگل مسی نیمار و سوارز به گل برسد که ضربه سوارز دقت ضروری را نداشت و به تور کناری دروازه براوو برخورد کرد تا آه از نهاد هواداران این تیم بلند شود. در دقایق بعدی، بارسلونا کاملا حاکم توپ و میدان اما خطر ویژه ای روی دروازه سیتی بوجود نیاورد و شاگردان گواردیولا نیز کاملا تحت تاثیر بازی بارسلونا واقع بودند.

تکل خشن داوید سیلوا در دقیقه 28 بر روی پای پیکه، یک کارت زرد برای این هافبک خلاق به همراه داشت و پس از چندین دقیقه، بالاخره پیکه نیز به دلیل مصدومیت مکان خود را به جرمی متئو داد تا دومین تعویض اجباری بارسا در خط دفاعی در همان نیمه نخست انجام شود. لحظاتی بعد، پاس بلند اومتیتی، نیمار را در موقعیت خوبی گذاشت که خروج براوو مانع از ایجاد خطری جدی شد. اولین هجوم منچستر سیتی در دقیقه 36 و با نفوذ دی بروین به وجود آمد که پاس عرضی او در اختیار تراشتگن قرار گرفت.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

جدی ترین خطر سیتیزن ها در دقیقه 38 و با حرکت انفرادی خوشگل گوندوغان بوجود آمد که ضربه او در محوطه جریمه با تصویر و عکس العمل خوب تراشتگن همراه بود و دروازه میزبان بسته ماند. در دقیقه 40، خطای فرناندینیو بر روی نیمار از سوی داور با کارت زرد همراه بود. در آخرین لحظات نیمه نخست و روی یک ضربه ایستگاهی، جان استونز در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفت اما ضربه سر او با اختلاف کمی از کنار دروازه به خارج شد.

تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

در اوقات اضافه، پاس عمقی مسی، سوارز را در موقعیتی تک به تک گذاشت اما ضربه او با 2 تصویر و عکس العمل متوالی از براوو همراه بود و در آخرین ثانیه های نیمه نخست، دی بروین نیز در گشودن دروازه بارسا ناکام ماند تا نیمه نخست با همان یک گل خوب تری به سود میزبان به پایان برسد.

اولین خطر بارسا در نیمه دوم روی ارسال مسی و ضربه سر اومتیتی همراه بود که این توپ از کنار دروازه به خارج شد. در دقیقه 54، براوو با اشتباهی سهمگین کار سیتنی را بسیار دشوار کرد. اشتباه او در پاس دادن باعث شد توپ در برابر سوارز قرار بگیرد و ضربه او با هند سنگربان شیلیایی همراه بود که داور براوو را با کارت قرمز مستقیم جریمه کرده و سیتیزن ها 10 نفره به بازی ادامه دادند. کابایرو به مکان نولیتو وارد میدان شد و درون دروازه تیم میهمان قرار گرفت.

تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

تصویر و عکس شماره 8 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

10 نفره شدن منچسترسیتی خیلی زود باعث شد تا بارسلونا گل دوم را به ثمر برساند. همکاری اینیستا و مسی و ضربه دقیق پای چپ ستاره آرژانتینی در گوشه دروازه قرار گرفت تا کار شاگردان گواردیولا دشوارتر از پیش شود.

دقایقی بعد، دی بروین در موقعیتی خوب قرار گرفت اما ضربه زمینی او با تصویر و عکس العمل خوشگل تراشتگن همراه بود تا دروازه بارسا همچنان بسته بماند. با ورود آگوئرو به میدان، حملات میهمان به شکل جسته و گریخته ادامه داشت اما منجر به ایجاد موقعیت خطرناکی نمی شد. بارسلونا نیز چندین بار و روی حرکات مثلث آماده حمله ای خود به دروازه کابایرو نردیک شد که هیچ کدام ثمری نداشت.

اما این پایان کار نیود و روی پاس رو به عقب گوندوغان و اشتباه عجیب استونز، لوییس سوارز موقعیت بسیار خوبی را برای مسی فراهم کرد و او نیز با یک بغل پای دقیق، سومین گل خودش و بارسا را به ثمر رساند تا شبی رویایی را نیوکمپ به اتمام برساند.

تصویر و عکس شماره 9 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

در دقیقه 87، حرکت شگفت انگیز مسی و سرنگون شدن او در محوطه جریمه، داور را مجاب کرد تا نقطه پنالتی را نمایان کند. بر خلاف انتظار، نیمار پشت ضربه قرار گرفت و ضربه نه چندان خوب به سمت چپ با تصویر و عکس العمل کابایرو همراه بود تا گل چهارم بارسا انجام نگیرد.

تصویر و عکس شماره 10 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

اما چندین لحظه بعد خود نیمار روی پاس مسی و با حرکتی انفرادی، گل چهارم بلوگرانا را به ثمر رساند تا شکست شاگردان گواردیولا سنگین تر شود.

تصویر و عکس شماره 11 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

تصویر و عکس شماره 12 ⇩
تصویر و عکس بارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ

در ادامه نیز اتفاق ویژه ای رخ نداد و بارسا کامیاب شد در نهایت با 4 گل از سد منچسترسیتی گذر کند.


**************************

متن از : جمشيد د.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ماهم اين هفته برون رفت و به چشمم ساليست ««« »»» حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حاليستبارسا 4 0 سیتی؛ سلاخی پپ در نوکمپ


TT / 157 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : جمشيد د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : سلاخی
برچسب ها : بارسا , سیتی , نوکمپ

مطالب مرتبط