بارسلونای ایرانی مقابل سایپا!/ پرسپولیس به فکر حفظ صدر

بارسلونای ایرانی مقابل سایپا!/ پرسپولیس به فکر حفظ صدر

دیدارهای هفته نهم لیگ برتر از روز پنجشنبه آغاز می‌شود و استقلال میزبان سایپاست و پرسپولیس در اهواز به مصاف استقلال خوزستان می‌رود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دیدارها هفته نهم در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته به انجام رسانده میشود. پرسپولیس و تراکتورسازی در این هفته هم برای صدرنشینی بایکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند.

نگاهی به این مسابقات می اندازیم:

نفت تهران - ذوب آهن؛ نبرد دایی با دستیار یحیی

شاگردان دایی پس از باخت 3 بر صفر مقابل پرسپولیس در رده سوم جدول قرار گرفتند و در این هفته چنانچه هم پیروز شوند به صدر نمی رسند اما همچنان در جمع مدعیان باقی می مانند. ذوب آهن هم که با سرمربی تازه اش دربی اصفهان را برده با روحیه به تهران می آید. مجتبی حسینی دستیار گل محمدی دوشنبه شب تبدیل به سرمربی دائم ذوب آهن شد. باید دید این تیم بدون یحیی گل محمدی بازهم پیروز می شود یا به نفت تهران امتیاز می دهد. ذوب آهن در صورت پیروزی رتبه اش در جدول لیگ تک رقمی خواهد شد.

استقلال خوزستان- پرسپولیس؛ برانکو به فکر حفظ صدر/ مستحکم ترین خط پاسداری لیگ مقابل خطرناک ترین خط هجوم

برانکو تخصص عجیبی در شکست تیم های استقلال دارد. سرخپوشان اکنون مقابل برادر کوچولوتر استقلال تهران قرار می گیرند و چنانچه قهرمان فصل گذشته را غلبه بکنند مقتدرانه به صدرنشینی خود ادامه خواهند داد با این حال آنها باید مراقب باشند که در اهواز سورپرایز نشوند. هنوز خاطره تلخ حذف از جام حذفی مقابل تیم قشقایی شیراز در ذهن بازیکنان، مربیان و هواداران پرسپولیس باقی مانده است. آبی پنهان کن اهوازی هنوز هم قادر هستند شگفتی ساز شوند. حسن بیت سعید و مهدی طارمی مهاجمان دو تیم با 4 گل زده خوب ترین گلزنان آبی و قرمز در این مسابقه هستند. پرسپولیس با داشتن 6 ملی پوش را می توان به نوعی تیم ملی آگاهی داشت. استقلال خوزستان هم با 13 گل زده خوب ترین خط هجوم لیگ را در اختیار دارد و پرسپولیس هم با 2 گل خورده صاحب مستحکم ترین خط پاسداری لیگ است. بیرانوند و پاسداران پرسپولیس در این بازی محکی جدی مقابل خط هجوم زهردار استقلال خوزستان خواهند خورد.

تراکتورسازی تبریز- فولاد خوزستان؛ رویای صدرنشینی

شاگردان قلعه بدیعی پس از یک تساوی مقابل سایپا در هفته پیش این بار در خانه مقابل فولاد اوج گرفته قرار می گیرند. تراکتورسازی امیدوار است با شکست فولاد و توقف پرسپولیس دوباره به صدر جدول لیگ برتر برسد. البته عبور از مانع فولادی برای قرمزپوشان تبریزی کار راحتی نیست. هرچند تراکتورسازی تیمی مقتدر است و به وعده قلعه بدیعی چنانچه تراکتورگونه بازی کند بردخانگی دور از دسترس این تیم نخواهد بود.

پدیده - پیکان؛ سومین برد شاگردان جلالی؟

پیکان دو برد متوالی به دست آورده و خود را به رده چهارم جدول رسانده است. پیکان هفته گذشته یک برد دراماتیک 3 بر 2 مقابل نفت آبادان به دست آورده و اکنون هم برای پیروزی در مشهد عزم خود را جزم کرده است. پدیده هم فقط در هفته نخست رنگ برد را دیده است و هفته گذشته 3 بر صفر از گسترش فولاد تبریز شکست خورد تا اکنون در رده پانزدهم جدول قرار بگیرد. بعید است که پدیده بتواند پیکان را غلبه بکند مگر این که در روزهای گذشته این تیم واقعا متحول شده باشد.

سپاهان- مشکی جامگان؛ نبرد ناکامان

هر دو تیم دو هفته است که شکست خورده اند و در این بازی به دنبال جبران ناکامی و فرار از بحران هستند. محرم نویدکیا هم دیگر از سپاهان وداع کرده و سپاهانی ها دیگر بهانه ای برای این دیدار ندارند! مشکی جامگان با معضلات مالی فراوانی هم دست و پنجه نرم می کند و به همین علت احتمال برد سپاهان در این بازی خانگی بیشتر است.

صنعت نفت آبادان - خودرو سازی تبریز؛ شام آخر خطیبی؟

شاگردان نادر دست نشان 4 هفته است که رنگ برد را نگاه نکرده اند و در این بازی خانگی به دنبال برد هستند. از سویی دیگر خودرو سازی هم سه شکست متوالی داشته و در مؤسسه بحران قرار گرفته است. برخی می گویند چنانچه رسول خطیبی نتواند در آبادان پیروز شود احتمال دارد از سمتش کنار قرار داده شود بنابراین خودرو سازی در این دیدار انتحاری بازی خواهد کرد. نفت آبادان هم دوست ندارد مقابل تماشاگران پرتعداد و پرهیجان اش بازینده شوند. این مسابقه قادر هست یکی از زیباترین مسابقات هفته نهم شود. خودرو سازی در حال حاضر در رده شانزدهم جدول لیگ قرار گرفته است.

صبای قم - گسترش فولاد تبریز؛ دومین برد شاگردان فراز؟

شاگردان فراز کمالوند هفته گذشته با یک برد پرگل از بحران بیرون رفتند و خودشان را از انتهای جدول جدا کردند و در این هفته هم گسترش فولاد کار خیلی سختی برابر شاگردان صمد مرفاوی ندارد. صبا هم تیمی منسجم نیست و صبا فقط یک برد داشته است.

استقلال- سایپا؛ اس اس بارسلونا مقابل نارنجی پنهان کن

آبی پنهان کن پس از دو برد متوالی خود را از انتهای جدول جدا کردند و آرام آرام به جمع بالانشینان افزوده شدند. با این حال پس از پیروزی استقلال مقابل مشکی جامگان در مشهد افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال مدعی شد که تیمش مثل بارسلونا زیبا و چشم نواز بازی می کند. اکنون اس اس بارسلونا باید مقابل تیم سایپایی قرار بگیرد که در رده سیزدهم جدول است. نارنجی پنهان کن هم تنها بردشان مقابل مشکی جامگان بوده و شاگردان حسین فرکی در این بازی می خواهند با شکست استقلال اوج گرفته خود را از انتهای جدول جدا کنند. نقل میشود که خسرو حیدری و علی قربانی بازیکنان مصدوم استقلال به این بازی می رسند. مسعود حسن زاده مهاجم سایپا به استقلال علاقه مند بود و چندین مرتبه قصد داشت به استقلال بیاید که قادر نبود به خواسته اش برسد و شاید حسن زاده در این بازی بیش از دیگر بازیکنان سایپا انگیزه داشته باشد تا قابلیتهایش را به رخ علیرضا منصوریان و هواداران استقلال بکشاند. البته منصوریان می خواهد هت تریک کند و سومین برد متوالی خود را به دست بیاورد.

برنامه و اسامی داوران هفته نهم لیگ برتر

پنجشنبه 29 مهر 95
تراکتورسازی تبریز – فولاد خوزستان– ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی - ساعت 15:00
محمدرضا اکبریان – تورج عیوض محمدی – محمدرضا مدیرروستا – پیروز سیف اله پور – ناظر: علی خسروی
نفت تهران – ذوب آهن اصفهان– ورزشگاه تختی تهران ساعت 16:45
اشکان خورشیدی – محمدرضا ابوالفضلی – حسن یوسفی – محمدحسین ترابیان – ناظر: محمد پیروزرام
استقلال خوزستان – پرسپولیس تهران – ورزشگاه غدیر اهواز ساعت 16:45
حسین زرگر – سعید قاسمی – حسن انتظاری – روح اله شریفی – ناظر: محمود رفیعی
جمعه 30 مهر 95
صنعت نفت آبادان – خودرو سازی تبریز– ورزشگاه تختی آبادان ساعت 16:45
محمدرضا فغانی – بابک داوری – فرزاد بهرامی – رضا تارخ – ناظر: سعید بطحایی
صبای قم – گسترش فولاد تبریز– ورزشگاه یادگار امام قم ساعت 16:50
رضا کرمانشاهی – محمد عطایی – محمدرضا طالبی – امید سعید فر – ناظر: ابراهیم میرزابیگی
پدیده خراسان – پیکان تهران– ورزشگاه ثامن مشهد ساعت 15:00
محمدحسین زاهدیفر – هادی طوسی – امیررضا آشورماهانی – کوپال ناظمی – ناظر: خداداد افشاریان
فولاد مبارکه سپاهان – مشکی جامگان مشهد– ورزشگاه فولاد شهر اصفهان ساعت 16:45
سیدمهدی سیدعلی – محمد راهی – محمدجواد مداح – وحید صالحی – ناظر: زاهد بحرینی
استقلال تهران – سایپا تهران– ورزشگاه آزادی تهران ساعت 16:45
موعود بنیادی فر – حسن ظهیری – مهدی عالیقدر – جواد محمدی – ناظر: نادر جعفری

---لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد---

تهیه از : آذربانو خ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لطيفه‌ايست نهانی که عشق از او خيزد ««« »»» که نام آن نه لب لعل و خط زنگاريستبارسلونای ایرانی مقابل سایپا!/ پرسپولیس به فکر حفظ صدر


TT / 106 --- TP / 8%

گردآوری شده توسط : آذربانو خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سایپا
برچسب ها : پرسپولیس , بارسلونای

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :