بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارشهای متناوب باران در بخشهایی از نوار شمالی کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: شدت بارشها بیشتر در بخش غربی سواحل خزر خواهد بود.

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: پیش بینی می شود که هوای سرد و پرفشار همچنان در نوار شمالی مستقر باشد و شرایط ناپایدار جوی از شمال غرب به آن بپیوندد.

وی ادامه داد: این استقرار هوای سرد و شرایط ناپایدار باعث می شود تا شاهد افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده باران در برخی مناطق شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های البرز شرقی باشیم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده بارشها به سواحل غربی دریای خزر محدود می شود که البته افزایش اندک دما نیز در برخی نقاط سواحل رخ خواهد داد؛ سایر نقاط کشور نیز جوی آرام و پایدار دارد.

وظیفه با بیان اینکه جریانات شمالی در غرب سواحل خزر روز جمعه تقویت خواهد شد، عنوان کرد: با تقویت جریانات شمالی شاهد افزایش میزان بارشها در این مناطق خواهیم بود.

وی با پیش بینی ورود گردوخاک به غرب و جنوب غرب کشور گفت: نقشه های پیش یابی نشان می دهد که احتمالاً مناطق مرزی غرب و جنوب غربی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه دچار پدیده گردوخاک شود و کاهش کیفیت هوا ایجاد شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی دمای هوای تهران را 22 درجه بالای صفر دانست و افزود: ساکنان تهران طی 24 ساعت آینده با افزایش ابر و وزش باد موقتی روبرو می شوند اما تغییرات محسوسی رخ نخواهد داد.

وظیفه درباره سردترین و گرم ترین مراکز استان نیز گفت: اهواز با 37 درجه بالای صفر گرم ترین و همدان با یک درجه بالای سفر سردترین مراکز استانها محسوب می شوند.

__________________

تهیه و تدوین: رادين خ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به چشم خلق عزيز جهان شود حافظ ««« »»» که بر در تو نهد روی مسکنت بر خاکبارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رادين خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : مرزهای , نوار , بارش , باران , گردوخاک

مطالب مرتبط