بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارشهای متناوب باران در بخشهایی از نوار شمالی کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: شدت بارشها بیشتر در بخش غربی سواحل خزر خواهد بود.

عکس   بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: پیش بینی می شود که هوای سرد و پرفشار همچنان در نوار شمالی مستقر باشد و شرایط ناپایدار جوی از شمال غرب به آن بپیوندد.

وی ادامه داد: این استقرار هوای سرد و شرایط ناپایدار باعث می شود تا شاهد افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده باران در برخی مناطق شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های البرز شرقی باشیم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده بارشها به سواحل غربی دریای خزر محدود می شود که البته افزایش اندک دما نیز در برخی نقاط سواحل رخ خواهد داد؛ سایر نقاط کشور نیز جوی آرام و پایدار دارد.

وظیفه با بیان اینکه جریانات شمالی در غرب سواحل خزر روز جمعه تقویت خواهد شد، عنوان کرد: با تقویت جریانات شمالی شاهد افزایش میزان بارشها در این مناطق خواهیم بود.

وی با پیش بینی ورود گردوخاک به غرب و جنوب غرب کشور گفت: نقشه های پیش یابی نشان می دهد که احتمالاً مناطق مرزی غرب و جنوب غربی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه دچار پدیده گردوخاک شود و کاهش کیفیت هوا ایجاد شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی دمای هوای تهران را 22 درجه بالای صفر دانست و افزود: ساکنان تهران طی 24 ساعت آینده با افزایش ابر و وزش باد موقتی روبرو می شوند اما تغییرات محسوسی رخ نخواهد داد.

وظیفه درباره سردترین و گرم ترین مراکز استان نیز گفت: اهواز با 37 درجه بالای صفر گرم ترین و همدان با یک درجه بالای سفر سردترین مراکز استانها محسوب می شوند.

__________________

تهیه و تدوین: رادين خ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به چشم خلق عزيز جهان شود حافظ
««« »»»
که بر در تو نهد روی مسکنت بر خاک

بارش باران فقط در نوار شمالی/ بازگشت گردوخاک به مرزهای غربی

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید