۲۲۱ بارگاه زرشک در خراسان جنوبی جواز تاسیس دریافت کردند

۲۲۱ بارگاه زرشک در خراسان جنوبی جواز تاسیس دریافت کردند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه برای احداث بارگاه‌های زرشک تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال برای هر واحد پرداخت می‌شود گفت: تاکنون جواز تاسیس ۲۲۱ بارگاه زرشک در خراسان جنوبی صادر شده است.

هاشم ولی پورمطلق در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: تاکنون جواز تأسیس 221 بارگاه زرشک در خراسان جنوبی صادر شده است که 15 بارگاه از مدیریت صنایع کشاورزی پروانه بهره برداری گرفته اند.

وی با بیان اینکه تعداد 83 بارگاه از 221 بارگاه با پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد است گفت: در بارگاه های زرشک خراسان جنوبی خشک کردن سنتی زرشک به صورت بهداشتی انجام می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ظرفیت این 15 بارگاه زرشک 55 تن است که از محل کمک های فنی اعتباری برای نگهداری محصول زرشک و ایجاد بارگاه زرشک تسهیلات پرداخت شده است.

ولی پورمطلق افزود: شرایط فیزیکی بارگاه های زرشک شامل سالنی بدون تیغه بندی و سالنی برای خشک کردن زرشک و قفسه بندی شده است که برای احداث بارگاه زرشک طبق قوانین مدیریت صنایع کشاورزی تسهیلات به مبلغ 200 میلیون ریال برای هر واحد پرداخت می شود.

______________________

تهیه و تدوین: آناهيتا د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدان کمر نرسد دست هر گدا حافظ ««« »»» خزانه‌ای به کف آور ز گنج قارون بيش۲۲۱ بارگاه زرشک در خراسان جنوبی جواز تاسیس دریافت کردند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آناهيتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تاسیس , بارگاه , زرشک , جواز

مطالب مرتبط