فن بازار محتوای دیجیتال چه است؟

فن بازار محتوای دیجیتال چیست؟

تصویر و عکس فن بازار محتوای دیجیتال چه است؟

فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی است.

به گزارش کلیک،  همانگونه که بازار مسکن محل مبادله مسکن است و بنگاه‌ های معاملات مسکن واسطه‌های اطلاعاتی و حقوقی معامله مسکن هستند، در بازار فناوری نیز فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای منتقل کردن اطلاعات تکنولوژی به “عرضه‌کنندگان”، “متقاضیان”، “کارآفرینان” و “سرمایه‌گذاران” را دارد. درضمن به ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری می‌پردازد.

 فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی است. همانگونه که بازار مسکن محل مبادله مسکن است و بنگاه‌های معاملات مسکن واسطه‌های اطلاعاتی و حقوقی معامله مسکن هستند، در بازار فناوری نیز فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای منتقل کردن اطلاعات تکنولوژی به “عرضه‌کنندگان”، “متقاضیان”، “کارآفرینان” و “سرمایه‌گذاران” را دارد. درضمن به ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری می‌پردازد.
ظرایف موجود در انتقال فناوری، لزوم ایجاد اطلاع‌رسانی صحیح، مشاوره و استانداردسازی مبادلات را بوجود آورد، که این نقش توسط فن‌بازارها ایفا می‌شود. در اصل فن‌بازار در نقش یک واسطه حرفه‌ای در سطوح مختلف در کنار عرضه‌کنندگان (دانشگاه‌ها، پژوهش‌گاه‌ها و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع) و متقاضیان فناوری (صنایع بزرگ، بنگاه‌های اقتصادی کوچولو و متوسط، سرمایه‌گذاران و حتی دانشگاه‌ها) خواهد بود. با این تعریف می‌توان نقل کرد فن‌بازار در اصل یک بنگاه تخصصی معاملات تکنولوژی است.
در این بازار، فروشندگان فناوری فرصت می‌یابند تا ایده‌ها و تکنولوژیهای خود را به معرض اکران قرار داده و برای آن‌ها اقدام به بازاریابی نمایند. از طرفی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان تکنولوژی نیز تقاضاهای خود را مطرح نموده و به این صورت قدرت انتخاب بالاتری در نگاه کن گزینه‌ها داشته باشد.
فن بازار محتوای دیجیتال، عرصه ارائه محتوای دیجیتال، رسانه های دیجیتال و سرویس های مبتنی بر محتوا به سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در این حوزه است. در واقع در فن بازار محتوای دیجیتال، به دنبال ایجاد یک جریان دایمی برای تولید محتوا در حوزه جایزی هستیم تا عموم مردمان از هر صنف و گروهی بتوانند تولید محتوای دیجیتال هدفمند و مطابق با نیاز جامعه و بازار را تولید کنند، آنگاه محتوای دیجیتال خود را عرضه نمایند و سرمایه گذاران و سایر افراد علاقمند این محتوا را خریداری نمایند و یا در بهبود آن مشارکت کنند. فن بازارمحتوای دیجیتال، به دنبال ترویج و فرهنگ‌سازی تولید محتوا دیجیتال است.
اهداف فن بازار محتوای دیجیتال، ایجاد بازار برای محتوای در مرحله تولید و یا تولید شده، افتتاح چرخه های تولید محتوای دیجیتال، تمرکز بر معرفی بازارهای تازه محتوای دیجیال، ترویج و فرهنگ‌سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال، معرفی توانمندی‌ها و هدایت استعدادهای جامعه در حوزه‌ی تولید محتوا،  بسترسازی در جهت کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر تولید محتوا،  تقویت خط و زبان فارسی در محیط دیجیتال،  پرورش خلاقیت در حوزه محتوای دیجیتال،  حل مسئله به شیوه‌های مختلف در فرآیندی ابتکار آمیز،  تعلیم مبانی تولید محتوای دیجیتال فاخر و  حمایت از تولیدکنندگان محتوا است.
صاحبان ایده، فناوری و محتوای دیجیتال قادر می باشند در سایت فن بازار محتوای دیجیتال نام نویسی نمایند. هیات داوران، بعد از بررسی اثرهای ارسالی، آنها را طبقه بندی نموده و برای عرضه انتخاب می نمایند. افراد باید در روز برگزاری فن بازار، حین معرفی نقش و ایده خود، نسبت به پاسخ دهی به سوالات سرمایه گذاران اقدام نمایند.
رعایت ملاحظات حقوق مالکیت فکری و معنوی در بهره گیری از هرگونه اثر بر عهده تیم‌های شرکت کننده بوده و مدیریت فن بازار، اسناد شرکت کنندگان را بصورت کامل بررسی خواهد نمود.

— با تشکر از حسن انتخاب شما —

نگارش از : پروانه ه.

اینترنت و شبکه در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گو نام ما ز ياد به عمدا چه می‌بری
««« »»»
خود آيد آن که ياد نياری ز نام ما

فن بازار محتوای دیجیتال چه است؟

TT / 44 — TP / 8%

نظر دهید