بازداشت تبعه ترکیه ای به اتهام جاسوسی برای ایران در اسرائیل و آزادی او پس از سه هفته

بازداشت تبعه ترکیه ای به اتهام جاسوسی برای ایران در اسرائیل و آزادی او پس از سه هفته

رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند رژیم صهیونیستی پس از سه هفته یک تبعه ترکیه‌ای را که به اتهام جاسوسی برای کشورمان بازداشت کرده بودند، آزاد کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رژیم صهیونیستی یک تبعه کشور ترکیه ای را که در فرودگاه «بن گوریون» به اتهام ارتباط داشتن با کشورمان دستگیر کرده بود، پس از سه هفته بازجویی و حبس، آزاد کرد.

به نگاشته وبگاه روزنامه «هاآرتص» رسانه های کشور ترکیه ای می گویند «اُرهان بویروک» که از سوی سازمان امنیتی اسرائیل «شاباک» نکته بازجویی واقع بود، به ارتباط با سیستم های اطلاعاتی کشورمان متهم بود.

این اتفاق که تا امروز (چهارشنبه) در سکوت خبری جلو رفته بود پس از برداشته شدن دستور غیر رسانه ای ماندن آن از سوی دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی، در خروجی رسانه های کشور ترکیه ای قرار گرفت.

شاباک طی بیانیه ای اعلام کرد: «در تاریخ 29 سپتامبر 2016، ارهان بویروک، یک تبعه کشور ترکیه ای متولد 1984 برای تحقیق و تفحص بدلیل مشکوک بودن به اقدامات ضد امنیتی، بازداشت شد. نتیجه این بازجویی، اخراج او از اسرائیل و بازگرداندنش به کشور ترکیه بود.»

هاآرتص تاکید می کند علت بازداشت او مبهم و علت آزادی او مبهم تر است؛ شاباک نیز از دادن جزئیات بیشتر درباره این که آزادی وی بدلیل اثبات نشدن اتهاماتش بود، خودداری کرد.

درپی این بازداشت، سفارت کشور ترکیه در تل آویو از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و مقامات امنیتی درخواست تا در این باره شفاف سازی کنند و اعلام کرد در راستای توافق عادی سازی، بیشترین همکاری را برای این پرونده به انجام رساندند اما بازداشت او یک «سوء تفاهم» بوده است.

وکیل بویروک نقل میکنید او به این متهم شده که مامور کشورمان است و اطلاعات محرمانه رژیم صهیونیستی را به یک دوست ایرانی که از طریق فیسبوک با او آشنایی پیدا کرده، تحویل می داده است.

__________________________________

تهیه و تدوین : خجسته ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر من فتاد سايه خورشيد سلطنت ««« »»» و اکنون فراغت است ز خورشيد خاورمبازداشت تبعه ترکیه ای به اتهام جاسوسی برای ایران در اسرائیل و آزادی او پس از سه هفته


TT / 54 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : خجسته ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اتهام
برچسب ها : اسرائیل , جاسوسی , ایران , ترکیه , تبعه

مطالب مرتبط