بازدید تعدادی از روسای دانشگاه های تایلند از جامعه المصطفی

بازدید تعدادی از روسای دانشگاه های تایلند از جامعه المصطفی

تعدادی از روسای دانشگاه های کشور تایلند، با حضور در جامعه المصطفی از نزدیک با فعالیت های این مرکز نگاه کن المللی آشنایی پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، در ابتدای این دیدار خلال تسلیت درگذشت سلطان فقید تایلند، تصریح کرد: خوش نامی و سابقه خوبی که این سلطان فقید در تایلند به یادگار قرار داد، قادر هست برای دیگر رهبران کشورهای دنیا درس آموز باشد.
جانشین رئیس جامعه المصطفی با اظهار اینکه دنیا غرب برای کشورهای آسیایی چیزی جز جنگ و چالش به ارمغان نیاورده است، یادآور شد: هجوم آمریکایی ها به هیروشیما، جنگ و نزاع آنها در کشور ویتنام و جنگ افروزی های فراوانی که استکبار جهانی در منطقه راه انداخته، تنها نمونه هایی از دستاورد حضور غرب در کشور های شرقی است.
حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، با اظهار اینکه پیام قرار می داری اسلام، تعمیق صلح و دوستی در دنیا است، خاطرنشان کرد: اگه دسیسه های شوم دشمنان الهی، در گستره تاریخی عدم، اسلام و دیگر ادیان الهی روابط نزدیک و دوستانه ای با یکدیگر داشتند.
پروفسور تامرونگ تانیاونگ، نیز در این دیدار خلال ابراز خرسندی از حضور در کشورمان و بازدید از جامعه المصطفی، خاطرنشان کرد: در دهه های اخیر علاقه مردمان تایلند برای آشنایی با فرهنگ کشورمان بسیار بالا برده شده است.
رئیس دانشگاه والیالک تایلند با ابراز خرسندی از پیشرفت های نگاه کن المللی جامعه المصطفی به عنوان مرکزی اسلامی در گستره جهانی، خاطرنشان کرد: بورسیه دانش پژوهان کشورهای گوناگون دنیا توسط جامعه المصطفی اقدامی ارزشمند در راستای نشر و اعتلای علوم انسانی است.
گفتنی است؛ بازدید از کانون تعلیم مناسب علوم انسانی یکی دیگر از برنامه های هیئت روسا و اساتید دانشگاهی کشور تایلند بود.

__________________________________

گردآوری از : پويا ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ اين خرقه بينداز مگر جان ببری ««« »»» کاتش از خرقه سالوس و کرامت برخاستبازدید تعدادی از روسای دانشگاه های تایلند از جامعه المصطفی


TT / 42 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : روسای
برچسب ها : تایلند , جامعه , المصطفی

مطالب مرتبط