بازرسی بی یال و کوپال اتاق اصناف در برخورد با قاچاق/ مجوز ورود به انبار های خصوصی را نداریم

بازرسی بی یال و کوپال اتاق اصناف در برخورد با قاچاق/ مجوز ورود به انبار های خصوصی را نداریم

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران با بیان این که بازرسان اصناف در فرآیند مبارزه با قاچاق فقط بازرسی در سطح عرضه را می‌توانند به انجام رسانند، گفت: معمولا واحدهای صنفی انبارهای خود را نشان نمی‌دهند و ما هم مجوزی برای ورود به انبارهای خصوصی نداریم.

حسین درودیان در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: بازرسی اصناف از واحدهای صنفی زمان بندی معلوم دارد و در روز و زمان از پیش تعیین شده با مراجعه به واحدهای صنفی از واحدها بازرسی به عمل می آورد.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران اضافه کرد: قبل از بازدید از واحدهای صنفی نکته نظر، موضوع به اتحادیه مربوطه اطلاع داده می شود و اکیپ بازرسی اصناف به همراه نماینده ای از اتحادیه اقدام به بازرسی از واحدهای صنفی نکته نظر می کند.

درودیان تصریح کرد: در هفته جاری بازرسان اصناف از واحدهای صنفی طلا و جواهر، سقط به فروش رسان، وسایل التحریر، بارفروشان و ... بازدید کرده اند که البته بازدید از این واحدهای صنفی همچنان استمرار دارد.

وی اضافه کرد: در امر بازدید بازرسان صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، نیروهای جهادی و گاهی بازرسان تعزیرات حکومتی هم بازرسان اصناف را همراهی می کنند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف کشورمان در پاسخ به این پرسش که برای هفته آینده بازرسی از کدام واحدهای صنفی را در دستور کار دارید، بیان داشت: جهت پیش گیری از پوشانیدن اجناس قاچاق توسط دارندگان واحدهای صنفی این موضوع را قبل از انجام بازرسی اعلام نمی کنیم، اما پیش از آغاز بازرسی موضوع به اتحادیه های واحدهای صنفی اطلاع داده می شود.

درودیان تصریح کرد: از آنجا که مهرماه امسال فرصتی 15 روزه برای جمع آوری کالاهای قاچاق از سطح عرضه به اصناف داده شد، در بازدید از واحدهای صنفی معمولا کالای قاچاقی دیده نمیشود و در بازدیدها و سطح عرضه کمتر با کالاهای قاچاق مواجه شده ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به جمع آوری کالاهای قاچاق از سطح عرضه و انتقال کالاهای قاچاق به انبارها، آیا برای بازرسان اصناف امکان بازرسی از انبارها وجود دارد، گفت: بازدید از انبارها به اتفاق کاشفان اداره آگاهی و نیروهای انتظامی برای بازرسان اصناف امکان پذیر است.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف کشورمان بیان داشت: معمولا اجناس قاچاق در منزل نگهداری می شود که بازرسان اصناف مجوز برای بازرسی از منازل ندارند.

درودیان با بیان این که جنس قاچاق یعنی جنس پنهان و جنسی که در ویترین قرار دارد قاچاق به حساب نمییاید، گفت: جنس پنهان اگه در داخل انبار باشد تا وقتی که به ما گزارشی ارائه نشود، قادر نیستیم متوجه وجود آن شویم.

وی بیان داشت: بازرسان در بازدید از انبارهای عمومی معضلی ندارند، اما معمولا دارندگان واحدهای صنفی بازرسان اصناف را از وجود انبارهای خود مطلع نمی کنند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف کشورمان با اشاره به انبارهای خصوصی گفت: بازرسان اصناف مجوزی برای ورود به انبارهای خصوصی ندارند.

درودیان بیان داشت: بازرسان اصناف فقط بازرسی در سطح عرضه را قادر هستند به انجام رسانند و در موارد کلی تر مثل بازرسی از کارخانه ها و انبارهای بزرگ عمومی کار بر عهده بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی تصریح کرد: به تمام اتحادیه های اصناف ابلاغ شده که طبق ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار، عرضه و حمل کالای قاچاق در سطح واحدهای صنفی جرم است و اتحادیه ها هم این موضوع را به زیرمجموعه های خود اعلام کرده اند و به همین علت در سطح عرضه کالای قاچاق دیده نمیشود.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف کشورمان با اشاره به این که برخی کالاهای قاچاق در محیط جایزی عرضه می شود، بیان داشت: در این نکته هم امکان پیگیری برای بازرسان اصناف وجود ندارد.

-- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد --

نگارنده : شهسوار ن.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون نيست نماز من آلوده نمازی ««« »»» در ميکده زان کم نشود سوز و گدازمبازرسی بی یال و کوپال اتاق اصناف در برخورد با قاچاق/ مجوز ورود به انبار های خصوصی را نداریم


TT / 55 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : شهسوار ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اصناف
برچسب ها : بازرسی , قاچاق , مجوز , انبار , کوپال

مطالب مرتبط