بازیگران ایرانی بی وطن یا با دو وطن (19 عکس)

هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

برخی هنرپیشگان در بر می داری دو وطن هستند. یک وطن در تهران برای کار و دیگری خارج از کشور یا در شهرستان های کشورمان برای زندگی. البته بازیگرانی هستند که مدام در سفر تفریحی بیرون از تهران یا خارج از کشور هستند .
ماهنامه هنر هنرپیشگی - مژگان متین وفا: در این مطلب برخی هنرپیشگان در بر می داری دو وطن شناسانده میشوند؛ یک وطن در تهران برای کار و دیگری خارج از کشور یا در شهرستان های کشورمان برای زندگی. البته بازیگرانی هستند که مدام در سفر تفریحی بیرون از تهران یا خارج از کشور هستند .
اما این مجال فقط به آنهایی توجه کرده که به طور موقت یا برای همیشه از پایتخت خارج شده و فقط برای بازی و گاه گاهی در تهران نگاه کرده می شوند و البته در فهرست چند هزار بازیگر، هنر پیشه های بسیاری چونان دیگر قشرها در سال های گذشته در بر می داری دو وطن شده اند و هرروز هم اضافه میشوند، در این نگاه گذرا فقط به برخی از مشهور ترینها اشاره می شود.

عکس شماره 1 ⇩
پروانه معصومی: در تهران زاده شده اما از بیست سال پیش زندگی آرام بخش و هوای سالم شمال کشور در استان گیلان را به شهر نشینی برتر آگاهی داشت. او زندگی بی هیاهو را همراه پرورش گل و درختان در روستای طاهر گوراب شهرستان صومعه سرا انتخاب کرده است.
عکس شماره 2 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

کتایون ریاحی: پیش از بدرود بر جهان هنرپیشگی، از زندگی در تهران هم وداع کرد و نقش نخست زندگی خودش شد و از چند سال گذشته، جزیره خوشگل کیش را برای سکونت در کنار همسر و فرزندش برگزید. وی مسافرت هایی هم به مناطق محروم از سیستان و بلوچستان کشورمان تا کشور های آفریقا داشته و مدیر عامل یک شرکت خیریه است.
عکس شماره 3 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

مهدی فقیه: پدر محبوب سینما به مخصوص فیلم «هور در آتش» بعد از تحصیل در تئاتر در کشورمان با گرفتن بورسیه به دانشگاه «ونسان» فرانسه رفت و سال 1357 به کشورمان بازگشت. وی در اصل شیرازی است و از ابتدا در همان شیراز زیسته و فقط برای بازی به تهران می آید. او در شهر خودش به نجاری سرگرم است.
عکس شماره 4 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

الناز شاکردوست: که دوران دانشجویی اش در دانشکده هنر و معماری بیشتر مشغو ل بازی در سینما بود، چند سالی است برای اضافه کردن دانش هنری خود در لندن اقامت دارد و پس ار پایان دوران تعلیمی اش به کشورمان باز می گردد.
عکس شماره 5 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

شبنم قلی خانی: با کلکسیون «مریم مقدس» در هجده ساله گی در عالم هنرپیشگی مطرح شد و در سال های گذشته همراه همسر و فرزند کودکش ساکن استرالیا بودند. او دلیل سفر به استرالیا را به دست آوردن دانش هنری، و تحصیل در حرفه کارگردانی اعلام کرده است. وی چند ماه گذشته به کشورمان آمده و قصد ماندن دارد.
عکس شماره 6 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

کمند امیر سلیمانی: را همه با نقش «آذر» در سریال «پدر سالار» می شناسند.او چند سالی به خاطر شغل همسرش با زندگی در دبی که فقط دو ساعت با هواپیما از کشورمان فاصله دارد، خودش را از سینما راند و در یکی دو سال گذشته دوباره در فضاهای هنری پررنگ شده است.
عکس شماره 7 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

گوهر خیراندیش: کمتر بازی ضعیفی در کارنامه دارد و همواره بازیگر محبوبی در کشورمان بوده است. وی برای تحصیل فرزند و همچنین برای تدریس و زندگی در رفت و آمد به ایالات متحده است.
عکس شماره 8 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

بهرام رادان: هم به واسطه مشهوری در سینما، کافه داری و مدلینگ، همواره جایگاه اجتماعی خوبی در کشورمان داشته است. مدتی است که دوران او در کانادا هم می گذرد اما تصویر او بر تابلوهای بازرگانی بزرگراه های کشورمان نگاه کرده می شود.
عکس شماره 9 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

میترا حجار: حدود یک دهه پیش در اوج شهرت از کشورمان رفت و سه سال در فرانسه زندگی کرد. همچنین برای تحصیل در رشته کارگردانی به ایالات متحده سفر داشت اما سرانجام به کشورمان بازگشت و دوباره بازی را از سر گرفت اما این بار نه در نقش های سوپراستاری.
عکس شماره 10 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

گلوریا هاردی: پدری فرانسوی و مادری ایرانی دارد و در پاریس زاده و بزرگ شده است. هر چند که پیش تر نیز تجربه هایی در هنرپیشگی داشته است اما سریال «کیمیا» او را شناساند و ازدواجش با ساعد سهیلی به سرعت خبر ساز شد و توجه عموممی را به خود گرفت. او در فرانسه به کلاس هنرپیشگی می رفت و هاردی سه سال است که به کشورمان آمده است و در حال حاضر وطن او اینجاست و حرفه اصلی خود را موزیک آگاهی میدارد نه هنرپیشگی.
عکس شماره 11 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

حسام نواب صفوی: آقای سفید و سیاه بر تن کن که افزون بر هنرپیشگی به نوازنده گی و وکالت هم سرگرم است، در تهران زاده شده و دوران خردسالی اش را در ایالات متحده سپری کرده و جهانگردی در دنیا را تا امروز آزموده است. از سه برادر او، دو برادر در ایالات متحده و یک برادر هم در آفریقای جنوبی میزیند. وی چند ماه گذشته در کشور بلژیک بود که به خاطر بمب قرار دهی گروهک تروریستی داعش به کشورمان آمد و در رسانه های جایزی از سپاه کشورمان درخواست تا امنیت اروپا را نیز به دست بگیرند و برای بیان نظرهایش نکته انتقاد بسیاری قرار گرفت.
عکس شماره 12 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

محمد رضا گلزار: مهندس و گیتاریست و سوپر استار یک دهه گذشته، و بازیگر و مدل بازرگانی امروز،؛ بیشتر زمان خود را در مدلینگ سپری می کند و برای این حرفه در کشور های مختلفی نگاه کرده می شود. او در کشور امارت هم سرگرم تجارت است. وی تا دو ماه گذشته در هندوستان سرگرم بازی در فیلم «سلم بمبئی» بود.
عکس شماره 13 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

اکبر عبدی: ستاره آذری بی همتای سینمای طنز در سال گذشته با خبر مهاجرت به آلانیا کشور ترکیه رسانه ای شد اما خبر مهاجرت را رد کرد و خبر تهیه کرد خانه در این کشور همسایه را به دلیل هم زبانی،استراحت، آب و هوا و مریضی اش تایید کرد.
عکس شماره 14 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

زیبا بروفه: با«مجید دلبندم» همچنان شهرت دارد. او چند سال گذشته را در جزیره خوشگل کیش وسط خلیج فارس با خانواده اش سر می کند تا از استرس و شلوغی و دود تهران دور باشد.
عکس شماره 15 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

فلور نظری: در تصویر و عکسهای اینستاگرامی از آن سوی آب ها فعال است. در طول سال نگاه کن کشورمان و آلمان سفر می کند و به معنای قرار می داری دو وطن دارد. در آلمان و تهران میزید و در کشورمان بازی دارد.
عکس شماره 16 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

فریبرز عرب نیا: فقط در فصل تابستان برای هنرپیشگی در کشورمان فرصت دارد و بیشتر زندگی اش را در کنار بچه اش در ایالات متحده می گذراند که در حال تحصیل است. او نقل کرده که قصد اقامت دائمی ندارد و تنها می خواهد مثل رفیق در کنار فرزندش باشد.
عکس شماره 17 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

پیمان معادی: زاده نیویورک است و این روزها در ایالات متحده سرگرم نگاشتن فیلم نامه ای به نام «خنده کننده» با جناب آقای رامبد جوان، امیر رضا کوهستانی و پویا مهدوی زاده شده است. همین طور سرگرم بازی در سریال«جنایت» برای شبکه «HBO»است. بازی معادی در فیلم «اردوگاه ایکس ری» تشویق رسانه های آمریکایی را همزمان با نمایش عمومی داشته است تا مکانی که سایت مجلسی «راجر ایبرت» درباره او نگاشته است: «پیمان معادی قادر هست پسرخاله داستین هافمن در خاورمیانه باشد.»
عکس شماره 18 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن

آقای امید آهنگر: بازیگر «علی کوچک» دهه 60 را همه می شناسند. او این روزها در کشور هلند سرگرم تحصیل و فیلم سازی است وی از محیط هنری کشورمان دور شده چرا که معتقد است دست اندر کاران هنری کشور، با تصمیمات نه چندان درست باعث می شوند که بسیاری ناگزیر به ادامه فعالیت در خارج از وطن باشند.
عکس شماره 19 ⇩
عکس هنرمندان ایرانی بی وطن یا با دو وطن
و ... روز جدید بر بیکاری هنرپیشگان در شهر خودشان اضافه میشود و البته بر حمایت کشور های دیگر از رزومه فرهنگی هنرمندان ما اضافه میشود. همان بس که از اصلی ترین راه های مهاجرت، داشتن رزومه هنری است که ابتدا موجب مهاجرت فصلی و سپس مهاجرت همیشه گی هنرمندان به شهر یا دیار دیگری است. گویی این داستان، ناخوشایندی متولیان فرهنگی را به دنبال ندارد. این ماجرا ادامه دارد تا آن روز که امنیت شغلی و حرفی ای و نفس کشیدن در هوای ناپاک تهران شوخی باشد ...

--ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد--

گردآورنده : شكيبا ن.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

که را رسد که کند عيب دامن پاکت ««« »»» که همچو قطره که بر برگ گل چکد پاکیبازیگران ایرانی بی وطن یا با دو وطن (19 عکس)


TT / 195 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شكيبا ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : هنرمندان
برچسب ها :

مطالب مرتبط