باند جاعلان ۴۰ میلیارد ریالی چک های سفید امضا در البرز دستگیر شد

باند جاعلان ۴۰ میلیارد ریالی چک های سفید امضا در البرز دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری باند جاعلان چک‌های سفید امضا که با فروش چک‌های جعلی به افراد بازاری اقدام به ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار بخشعلی کامرانی صالح در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به دریافت یک فقره پرونده در دادسرای شهرستان ملارد مبنی بر شکایت فردی مبنی بر جعل و کلاهبرداری به دادسرای کرج، پرونده جهت بررسی موضوع به پلیس آگاهی استان ارجاع شد، اظهار داشت: در تحقیقات مقدماتی ماموران با دعوت شاکی به پلیس آگاهی، با بیان اینکه مدارک وی در سال 92 گم شده و به تازگی متوجه شده است که با مشخصات وی تعداد زیادی دسته چک از بانک های متعدد توسط افراد جاعل با مشخصات وی صادر شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه بدون اینکه در حساب ها ریالی وجود داشته باشد، چک های زیادی از او در دست افراد بازاری در حال گردش است، افزود: زمانی که سررسید چک ها فرا می رسیده است با توجه به خالی بودن حساب ها چک ها برگشت می خورده است و منجر به شکایت های متعددی از وی شده است.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ امنیت موضوع و احتمال باندی بودن جرم و اختلال در نظم پولی کشور پرونده جهت رسیدگی توسط اداره عملیات پلیس آگاهی بررسی شد، ادامه داد: با تشکیل تیم های عملیاتی، بررسی ادعای شاکی و پس از استعلام از مراجع قضایی در خصوص مفقود شدن مدارک شاکی و احراز صحت و سقم اظهارات وی و استعلام از بانک ها، مشخص شد که از اکثر بانک های شهرستان کرج دسته چک هایی با این نام دریافت شده است که به سبب نبود موجودی کافی 300 فقره چک به مبلغ 40 میلیارد ریال تا کنون برگشت خورده است.

کامرانی صالح با بیان اینکه از آنجایی که فرد جاعل و افتتاح کننده حساب در مدراک ارائه شده به بانک از مدارک جعلی استفاده کرده بود، هیچ گونه ردی از خود به جای نگذاشته و شناسایی جاعل با مشکل مواجه شده بود، افزود: با تلاش پلیس فرد سابقه داری با هویت معلوم دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه با بررسی مشخصات متهم و عکس وی، عکس او روی مدارک مشخصات شاکی مطابقت داشت، ادامه داد: آدرس متهم در شهرک اندیشه شناسایی شد که با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و در بازرسی از منزل وی تعداد 35 فقره چک سفید امضا کشف و به همراه متهم به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه متهم در بازجویی های اولیه از وجود هر گونه کلاهبرداری اظهار بی اطلاعی کرده است، بیان کرد: در ادامه بازجویی وی به همدستی با افرادی که اقدام به جعل شناسنامه شاکی و چسباندن عکس خود و دریافت کارت ملی و افتتاح حساب با مدارک جعلی و گرفتن دسته چک های متعدد از بانک های مختلف شهرستان کرج اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه بنا به اعتراف متهم چک ها به صورت سفید امضا به 2 نفر که با وی همکاری داشتند تحویل داده و آن 2 نفر این چک ها به قیمت 150 الی 200 هزار تومان به متقاضیان فروخته اند، گفت: با راهنمایی متهم دستگیر شده مخفیگاه متهمان در شهرستان ساوجبلاغ شناسایی و در 2 عملیات جداگانه این 2 نفر دستگیر و به آشنایی خود از سال 92 با متهم و خرید 60 چک سفید امضا از وی و خرج آن در بازاراعتراف کرده اند.

کامرانی صالح با بیان اینکه با توجه به فروش چک های سفید در بازار و نداشتن هیچ گونه آدرس و مشخصات از افرادی که بابت این چک ها متضرر شده اند، دستور چاپ خبر از طریق رسانه جمعی صادر شد تا افراد مالباخته چک هایی با عنوان «فتح الله سعیدی عیشی» در دست دارند جهت طرح شکایت به پلیس آگاهی استان مراجعه تا سایر افراد کلاهبردار شناسایی و دستگیر شوند، ادامه داد: در حال حاضر 32 نفر از کسانی که بابت چک ها بیش از 10 میلیارد ریال متضرر شده اند شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد-

نگارنده: فرخنده م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قد بلند تو را تا به بر نمی‌گيرم ««« »»» درخت کام و مرادم به بر نمی‌آيدباند جاعلان ۴۰ میلیارد ریالی چک های سفید امضا در البرز دستگیر شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرخنده م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : باند , سفید , ریالی , جاعلان

مطالب مرتبط