بانک ها با افزایش کارمزد خدمات باید نرخ سود را کاهش دهند

بانک ها با افزایش کارمزد خدمات باید نرخ سود را کاهش دهند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش نرخ کارمزد بانک ها در مجمع بانک مرکزی گفت: اگر قرار باشد کارمزدی افزایش یابد باید کیفیت خدمات نیز افزایش یابد و آثار آن در کاهش نرخ تسهیلات نظام بانکی تعریف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما گفت: اگر با تغییر در کارمزد خدمات بانکها، مردم تسهیلات با نرخ کمتری دریافت کنند، با این رویکرد با بانک مرکزی همکاری می کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این اتفاق نیفتد افزایش کارمزد خدمات بانکها از نظر ما قابل قبول نیست.

وی گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی پول و اعتبار، تغییر کارمزد خدمات در چارچوب مصوبات این شورا به بانک مرکزی محول شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه درآمد حاصل از کارمزدها به مجموعه بانکی و مؤسسات مالی و اعتباری واریز می شود، افزود: در مجمع بانک مرکزی افزایش نرخ کارمزدها تصویب شده و در حال انجام و قرار شده است بانک مرکزی گزارشی را به کمیسیون اقتصادی در این زمینه ارائه دهد.

وی گفت: در این باره نشست مشترکی میان رئیس کل بانک مرکزی و کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اگر تغییرات در چارچوب مقررات نباشد حتماً درخواست تجدید نظر می کنیم و این موضوع را به آگاهی مردم می رسانیم.

پورابراهیمی گفت: درصد زیادی از درآمدهای نظام بانکی که حدود 80 درصد است از محل نرخ تسهیلات تأمین می شود و این موجب شده است نرخ تأمین منابع مالی در اقتصاد کشور افزایش یابد.

وی افزود: 20 درصد درآمد بانکها از محل کارمزدهاست.

پورابراهیمی گفت: شرطی که برای بانکها مطرح می کنیم این است که اگر قرار باشد کارمزدی افزایش یابد باید کیفیت خدمات نیز افزایش یابد و آثار آن در کاهش نرخ تسهیلات نظام بانکی مشخص و الزام بانکها در این زمینه تعریف شود.

********************

نگارنده : پريدخت ح.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قد همه دلبران عالم ««« »»» پيش الف قدت چو نون بادبانک ها با افزایش کارمزد خدمات باید نرخ سود را کاهش دهند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پريدخت ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها : بانک , خدمات

مطالب مرتبط