بانک سلول های بنیادی پوست بدن در بیمارستان مطهری افتتاح می شود

بانک سلول های بنیادی پوست در بیمارستان مطهری راه اندازی می شود

رئیس سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی کشورمان نقل کرد: بانک سلول های بنیادی پوست به همراه بزرگ ترین اتاق پاک به زودی در بیمارستان مطهری تهران افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمدتقی جغتایی روز چهارشنبه در گردهمایی آغازین این کنگره در تالار همایش های رازی اضافه کرد: این بانک محل نگهداری سلول های بنیادی و بافت در زمینه پوست است تا در صورت لزوم در اختیار بیماران قرار گیرد.
وی با اشاره به این که این کلکسیون اولین بانک پوست در کشوراست، بیان کرد: هم اکنون این طوری کلکسیون در کشور ترکیه و برخی از کشورهای خلیج فارش سرگرم فعالیت هستند.
جغتایی نقل کرد: اغلب پزشکان با علم طب بازساختی آشنایی کامل ندارند و به همین علت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با برپایی کنگره ها در رشته های گوناگون پزشکی در صدد آشنایی آنان با این علم تازه است.
وی با اشاره به این که طب بازساختی، حوزه ای نگاه کن رشته ای است، بیان کرد: رشته های گوناگون اعم از بالینی، پایه، مهندسی و بیولوژیک در این حوزه دخالت دارند.
رئیس دانشکده تکنولوژیهای نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کشورمان تاکید کرد که شرکت های دانش بنیان باید مشارکت جدی تری در زمینه تولید محصولات در این زمینه داشته باشند.
جغتایی بر لزوم پوشش بیمه ای سلول های بنیادی و طب بازساختی، نقل کرد: آشنانبودن بیمه ها با این حوزه ها و گسترش این علم تازه از اصلی ترین عوامل نبود پوشش بیمه ای در این حوزه ها است.
وی اضافه کرد: این کنگره با هدف ارتقاء پیشرفت های علمی و عملی گروه هایی که در این حوزه کار میکنند، بیان آخرین دستاوردهای علمی و ارائه کشف کرده های تازه در این زمینه، به انجام رسانده شده است.
جغتایی نقل کرد: محورهایی مانند، ترمیم سیستم عصبی، پوست، استخوان و غضروف، دهان ، فک و صورت، کبد و سیستم گوارش، کلیه و سیستم ادراری، قلب و عروق، ترمیم شش و سیستم تنفسی، بیولوژی سلول های بنیادی، بیومواد و نانو نکتولوژی در مهندسی بافت در این رویداد علمی، نکته بحث و بررسی قرار می گیرند.
رئیس سومین کنگره پیشرفتهای مهندسی بافت و پزشکی بازساختی کشورمان، اضافه کرد: این کنگره محل عالی ای برای تبادل نظرات و مفاهیم نگاه کن پژوهشگران رشته های گوناگون مهندسی، پزشکی و زندگی کردی خواهد بود.
سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی کشورمان با حضور محققان، پزشکان و دانشجویان از امروز (28 مهرماه) در تالار همایش های رازی آغاز بکار کرد و تا فردا ادامه دارد.
علمی ** 1201 **1440
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشاردهنده: معصومه گلشن


---با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد---

گردآوری توسط : سرافراز ث.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به جانت ای بت شيرين دهن که همچون شمع ««« »»» شبان تيره مرادم فنای خويشتن استبانک سلول های بنیادی پوست بدن در بیمارستان مطهری افتتاح می شود


TT / 74 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : سرافراز ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بنیادی
برچسب ها : بانک , مطهری , سلول , پوست

مطالب مرتبط