باید نسبت به واردات تراریخته ها حساس باشیم

باید نسبت به واردات تراریخته ها حساس باشیم

معاون رئیس‌جمهور بر ضرورت حساسیت نسبت به واردات محصولات تراریخته تأکید کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم، سورنا ستاری عصر امروز در حاشیه نشست مشترک خود با سازمان دامپزشکی کشور در جواب به تسنیم درباره حالت تراریخته ها بیان داشت: در معاونت علمی رئیس جمهور با هرگونه ممانعت تحقیقاتی در هر قسمتی مخالف می باشیم.

وی اضافه کرد: در بحث سلول های بنیادین که امروز شاهد توسعه امور آن می باشیم، معضلات فنی آن در بخش شرعی با اجازه از مراجع مرتفع شد و اکنون از کشورهای پیشرو در این زمینه به حساب می آییم.

درباره واردات تراریخته ها باید حساس باشیم

معاونت علمی و تکنولوژی رئیس جمهور با بیان "واردات محصولات تراریخته برای ما در معاونت علمی مثل دارو مورد اهمیت است"، ادامه داد: همانگونه که وقتی داروی جدید به کشور می آید پیش از آنکه مردمان بهره گیرند باید استانداردهای ضروری رعایت شود و حتی امکان می دارد 2 تا 3 ماه این امر طول بکشد تا به صورت بالینی مورد امتحان قرار گیرد، در محصولات تراریخته کشاورزی هم برای تجاری سازی باید این اتفاق بیفتد و باید حساس باشیم.

ستاری تاکید کرد: در ستاد بیوتکنولوژی، تحقیقاتی در خصوص تراریخته ها به روی 2 تا 3 تولید کشاورزی نظیر پنبه و برنج در حال انجام است اما هیچ گونه رهاسازی نشده است و برای رهاسازی و تجاری سازی آن نیازمند پروتکل های استاندارد می باشیم. هر موقع اشخاص قادر بودند استانداردها و تأییدیه های وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی و سایر ارگان های مرتبط را بگیرند قادر هستند اقدام به تجاری سازی این محصولات کنند.

وی درباره نقل کرد: در حوزه خوراکی در یک سال اخیر اتفاقات خوبی افتاده است و تقلبات و سموم جدید را تشخیص داده و توسط سازمان خوراکی و دارو شناسایی میکنیم.

****نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش توسط: پريدخت ح.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتمش مگذر زمانی گفت معذورم بدار ««« »»» خانه پروردی چه تاب آرد غم چندين غريبباید نسبت به واردات تراریخته ها حساس باشیم


TT / 57 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : پريدخت ح.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها : حساس

مطالب مرتبط