می بایست های دیجیتال مارکتینگ ایرانی در سال ۲۰۱۸

باید های دیجیتال مارکتینگ ایرانی در سال ۲۰۱۸

حرکت مارک های تجاری در سال ۲۰۱۸ با تغییرات ملموسی در حوزه دیجیتال مارکتینگ همراه شده است؛ تغییراتی که با سرعت خیلی زیاد فعالیت مارک های تجاری را در حوزه دیجیتال مارکتینگ تحت‌الشعاع گذاشته و این سازمان‌ها را ناچار به تحول در استراتژی‌های کلان خود کرده است.

وب سایت شنبه - معراج معمارنسب: حرکت مارک های تجاری در سال ۲۰۱۸ با تغییرات ملموسی در حوزه دیجیتال مارکتینگ همراه شده است؛ تغییراتی که با سرعت خیلی زیاد فعالیت مارک های تجاری را در حوزه دیجیتال مارکتینگ تحت الشعاع گذاشته و این سازمان ها را ناچار به تحول در استراتژی های کلان خود کرده است. این تحول در استراتژی، منتهی به اتخاذ لوازم مناسب و یا ترک فرایندهای کهنه در حوزه دیجیتال مارکتینگ شده است.

طی چندین سال گذشته بسیاری از کسب وکارهای ایرانی در حوزه دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کرده اند و از این طریق قادر بوده اند به ازدیاد اطلاع از برند عالی ای رسند اما این که در سال تازه میلادی به چه صورت باید در حوزه دیجیتال مارکتینگ حضور پیدا کنند و به چه روندهای جدی توجه خاصی داشته باشند، بهانه ای شد تا در این مطلب به دانستنی های مارک های ایرانی در حوزه دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

متحد سازی حقیقت اضافه کرده با رسانه های اجتماعی

یکی از روندهای تأثیرگذار در حوزه مارکتینگ در سال ۲۰۱۸، خلق تجربه منحصربه فرد برای مشتریان است؛ به طوری که این تجربه منحصربه فرد منتهی به ازدیاد وفاداری مشتریان شود. این بحث سبب شده تا بسیاری از مارک های جهانی بر استفاده Augmented Reality یا حقیقت اضافه کرده سرمایه گذاری کنند. فی الواقع یکی از روندهای جالب توجه امسال در حوزه دیجیتال مارکتینگ، بهره گیری از حقیقت اضافه کرده در فعالیت های رسانه های اجتماعی است، چون اجرای کمپین های مختلف در حوزه رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷ میلادی، سبب شد تا مارک های تجاری نیازمند ابتکار خیلی بالایی برای اجرای کمپین های تازه باشند اما به عقیده می رسدهمگام سازی حقیقت اضافه کرده و رسانه های اجتماعی باهدف ایجاد جدال ذهنی در مخاطبان خیلی بتواند سبب خلق تجربه منحصربه فرد برای مشتریان شود.

سقوط بازار اینفلوئنسرها

طی چندین سال گذشته بسیاری از مارک های تجاری ایرانی با صرف مخارجهای هنگفت، سرمایه گذاری روی اینفلوئنسرها کرده اند و از این اشخاص تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی در راستای ازدیاد تاثیر گذاری کمپین های خود بهره گرفته اند اما طبق پیشگوییهای مالک نظران فوربز، بازار اینفلوئنسرها در سال ۲۰۱۸ سقوط خواهد کرد؛ چون بسیاری از این اشخاص تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی طی چندین سال گذشته تبلیغات خیلی زیادی به انجام رسانده اند و اعتماد عمومی کاربران در ارتباط با این اشخاص همچون گذشته نمی باشد که این بحث قادر هست تاثیر گذاری استفاده اشخاص تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی را کم کند.

شناخت مسافرت مشتری با تفسیر داده

هم اینک مارک های ایرانی با اطلاعات گوناگونی از مشتریان همراهی می کنند اما در بسیاری از این سازمان ها این اطلاعات تنها در درون دستگاه های اطلاعاتی خاک میخورد؛ این در حالی است که در سال ۲۰۱۸، بسیاری از مالک نظران حوزه دیجیتال مارکتینگ بر این باورند که مارک های تجاری باید توانایی تفسیر مشتریان را جهت پیشرفت فعالیت های دیجیتال مارکتینگ داشته باشند. از طریق تفسیر صحیح اطلاعات می توان به پرسونای مشتریان رسید و از این طریق رفتار آن ها را در رسانه های اجتماعی حدس زد. فی الواقع مارک های تجاری از طریق تفسیر داده در کوشش هستند تا گامی استراتژیک در راستای تأثیرگذاری بیشتر روی مشتریان در رسانه های اجتماعی بردارند.

تمرکز بر محتوای ویدئویی زنده

طبق تحقیقات Cisco تا سال ۲۰۱۹ در حدود ۸۰ در صد راهبندان اینترنت به کلیپ اختصاص خواهد یافت. طی سال ۲۰۱۷ میلادی هم بسیاری از مالک نظران حوزه دیجیتال مارکتینگ روی تولید محتوای ویدئویی تأکید داشتند؛ بااینکه این تأکید در سال ۲۰۱۸ هم ادامه دارد اما در امسال تحول در روندهای این حوزه، تمرکز مارک های تجاری را روی محتوای ویدئویی زنده سوق میدهد. فی الواقع در امسال مارک های تجاری قادر هستند با تولید محتوای ویدئویی زنده، گامی استراتژیک در راستای تاثیر گذاری فعالیت های دیجیتال مارکتینگ خود بردارند. به عنوان نمونه، تولید محتوای ویدئویی زنده قادر هست باهدف برند سازی داخلی در سازمان های تجاری ایرانی صورت گیرد. البته گفتنی است که توجه به محتوای ویدئویی زنده به معنای عدم توجه به تولید محتوای ویدئویی مختلف در رسانه های اجتماعی نمی باشد.

تمرکز بر شخصی سازی تولید محتوا

هم اینک کاربران رسانه های اجتماعی با ترکیدن اطلاعات مواجه هستند؛ به این سبب مارک های تجاری در جوار تولید محتوای غنی که در حجم و وقت کوتاه اطلاعات پر ارزشی را به مشتریان عرضه می کنند، باید روی شخصی سازی تمرکزکنند تا از این طریق بتوانند از این بحث در راستای نقطه تمایز خود در ارتباط با سایر محتوای موجود در رسانه های اجتماعی بهره گیرند و تأثیرگذاری زیاد تری روی ذهن مخاطبان بگذارند.

--با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد--

نگارنده: پرويز ظ.

کار و زندگی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خورشيد خاوری کند از رشک جامه چاک ««« »»» گر ماه مهرپرور من در قبا رودمی بایست های دیجیتال مارکتینگ ایرانی در سال ۲۰۱۸


TT / 215 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : پرويز ظ.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : مارکتینگ
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :