برای جلوگیری از حاشیه سازی علیه دولت، استعفا دادم

برای جلوگیری از حاشیه سازی علیه دولت، استعفا دادم

اینجانب علیرغم آن که تمامی توان خود را برای ایجاد محیط فرهنگی همراه با آرامش و متانت مورد استفاده قرار داده و از حاشیه سازی ها دور شده ام در عین حال خود را نیرومند به ادامه خدمت در این عرصه نمی نگاه کنم.

تصویر و عکس برای پیش گیری از حاشیه سازی علیه دولت، استعفا دادم

به گزارش «نسیم آنلاین»، نوشته استعفای جناب آقای علی جنتی انتشار داده شد:

جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
رئیس جمهور محترم
با سلام و احترام
اینجانب افتخار دارم که در طول 50 سال گذشته با جنابعالی ارتباط دوستی صمیمانه داشته و در مقاطع گوناگون شراکت کرده ام و همواره از افکار و اندیشه های و سجایای اخلاقی شما استفاده کرده ام.
ضروری آگاهی میدارم پیش از هر چیز از حسن اعتماد جنابعالی و عنایت ولی امر مسلمین نسبت به اینجانب برای تصدی گریه کن دست اندرکاران خطیر وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تشکر و سپاسگزاری نمایم.
در طول سه سال گذشته تلاش کردم در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود و معاونان و مدیران متعهد و کارآمد برنامه ریزیی را که برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی تقدیم کردم جامه عمل پنهان بکنم و در این زمینه موفقیت های گیراای حاصل شد.
در اجرای رهنمودهای ولی امر مسلمین حمایت از نیروهای جوان و مسئول در بخش های گوناگون فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گرفت و در این زمینه گام های مثبتی برداشته شد.
و در جهت تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اقدامات متعددی صورت گرفت. بسیاری از اصحاب فرهنگ و هنر که به نوعی دچار سرخوردگی و دلسردی بودند با سیاست های نظام و دولت تدبیر و امید همراه شدند و ثمره آن رونق بخشیدن به حوزه کتاب و کتابخوانی، گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی، تقویت مؤسسه های فرهنگی و هنری مساجد، گسترش فعالیت های هنری و سینمایی و سامان بخشیدن به حالت مطبوعات و رسانه ها و فعالیت های فرهنگی بین المللی بوده است.
در عین حال با توجه به ماهیت فرهنگ و هنر و اختلاف نظر عمیق شخصیت های فرهیخته در زمینه مسائل فرهنگی و هنری از یکسو و تلاش مخالفان و بداندیشان برای عقیم ساختن هرگونه حرکت مثبت فرهنگی این وزارت از آغاز کار تاکنون بیش از سایر سیستم های اجرایی مورد حمله بوده و عموم فعالیت های آن در محیط ناپاک به دروغ پراکنی، افترا و اتهامات دشنام مورد تخریب قرار گرفته است.
همچنانکه اتاق های فکر پنهان برای تخریب کلیه دستاوردهای دولت و ناکارآمد نمایان کردن آن عزم خود را جزم کرده اند اینجانب و همکارانم هرگز خود را خالی از اشکال آگاهی نداشته و همواره از هر گونه انتقاد سازنده بهره گرفته ایم ولی متاسفانه برخی از جریانات سیاسی با زیرپا قرار دادن همه تعهدات اخلاقی سعی در وارونه جلوه دادن مسائل و بدبین ساختن عالمان و شخصیت های دینی و متدینین نسبت به عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند و انتظار می رود در چندماه آینده این طوری جوسازی ها تشدید شود.
اینجانب علیرغم آن که تمامی توان خود را برای ایجاد محیط فرهنگی همراه با آرامش و متانت مورد استفاده قرار داده و از حاشیه سازی ها دور شده ام در عین حال خود را نیرومند به ادامه خدمت در این عرصه نمی نگاه کنم و می‌ خواهم دولت خدمتگزار بتواند در محیط آرام و خالی از تنش برنامه های فرهنگی خود را دنبال کند لذا بدینوسیله استعفای خود را تقدیم می دارم و امیدوارم نیروهای شایسته بتوانند با توان بیشتر این حوزه را مدیریت کنند.
شما خود شاهد بوده اید که اینجانب از آغاز زندگی خود را وقف خدمت خالصانه به اسلام و تحقق آرمان های مقدس انقلاب اسلامی کرده و امیدوارم تا پایان زندگی نیز بر این عهده باقی بمانم.
ضروری آگاهی میدارم مراتب سپاس و تشکر صمیمانه خود را از حمایت های بی دریغ جنابعالی از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه های گوناگون که همواره خوب ترین پشتوانه و مایه دلگرمی اینجانب و سایر همکاران بوده است ابراز نمایم.
از خداوند متعال تندرستی و مزید توفیقات جنابعالی را در مسئولیت خطیری که بر عهده دارید و عزت و سربلندی ملت بزرگ و شایسته کشورمان را در سایه رهبری حکیمانه ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی خواستارم.
وما توفیقی الا بالله علیه توکلت والیه انیب
ارادتمند جناب آقای علی جنتی

**براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: آرتين ص.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز دست کوته خود زير بارم
««« »»»
که از بالابلندان شرمسارم

برای جلوگیری از حاشیه سازی علیه دولت، استعفا دادم

TT / 114 — TP / 16%

نظر دهید