برخی روحانیون در انقلاب و مبارزه شاخص بودند اما نتوانستند ثابت قدم بمانند و از خط خارج شدند

برخی روحانیون در انقلاب و مبارزه شاخص بودند اما نتوانستند ثابت قدم بمانند و از خط خارج شدند

امام جمعه موقت تهران با اظهار اینکه برخی روحانیون در انقلاب اسلامی و مبارزه شاخص بودند اما قادر نبودند ثابت قدم بمانند و از خط بیرون رفتند، نقل کرد: آیت‌الله مهدوی کنی ثابت‌قدم، پرچم‌دار، سنگرنشین و مرزبان انقلاب اسلامی بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت الله کاظم صدیقی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت دومین سالگرد درگذشت آیت الله مهدوی کنی که در محل حوزه علمیه مروی به انجام رسانده شد، با اظهار اینکه برخی روحانیون در انقلاب اسلامی و مبارزه شاخص بودند اما قادر نبودند ثابت قدم بمانند و از خط بیرون رفتند، نقل کرد: آیت الله مهدوی کنی ثابت قدم، پرچم دار، سنگرنشین و مرزبان انقلاب اسلامی بود.

آیت الله کاظم صدیقی اضافه کرد: آیت الله مهدوی کنی در جهت ستایش درست و انقلاب منحصر بفرد حرکت می کرد و در ولایت مداری و سیاست دینی یک آینه زلال و شفاف بود.

وی با اظهار اینکه آیت الله مهدوی کنی یک عالم جامع بود، یادآور شد: اسلام یک دین جامع یعنی دین زندگی، اقتصاد، فرهنگ، استبارستیزی و طاغوت ستیزی است که همه این موارد حول محور اخلاص پیش میرود و آیت الله مهدوی کنی این اخلاص را داشت.

امام جمعه موقت تهران در ادامه نقل کرد: امروز دشمن با ما می جنگد ولی ما در جنگ ارتشی با صبر و مجاهدت نصرت الهی را به رای العین دیدیم و جنگ ارتشی نتوانست انقلاب و نظام ما را سرنگون کند.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: امروز برخی می گویند چنانچه این سازش و توافق را نکرده بودیم جنگ ارتشی قطعی بود، اصلا این نوع فرهنگ سازی تحول هویت انقلابی گریه کن است چرا انسان باید به گونه ای القا کند که ما به دلیل جنگ کوتاه آمدیم.

وی ادامه داد: چنانچه بنا بود این چنین باشد از نخست باید انقلاب را کنار قرار میدادیم، این خلاف اسلام و رویه اهب بیت (ع) است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ما در جنگ ارتشی زیان ندیدیم و پیروز شدیم،این جنگ به ما قدرت بخشید و باعث سرافراز ما شد و جوانان ما را با فرهنگ شهادت و مبارزه و انقلاب آشنا و دین ما را بیمه کرد.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: در جنگ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، جنگ فرهنگی از همه مهتر است که جنگ فرهنگی جنگ فکرب، اخلاقی و جنگ فساد با صلاح به حساب مییاید.

وی همچنین اظهارداشت: چنانچه امروز ابلیس بزرگ پیروزی داشته باشد در میدان جنگ فرهنگی است یعنی رضایل اخلاقی در ما ایجاد و ارزش ها را به ضد ارزش مبدل سازد و کاری کند که تجملات و تجملات در حوزه علمیه رواج یابد.

*لطفا نظر دهيد*

تهیه از: ستايش ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دير است که دلدار پيامی نفرستاد ««« »»» ننوشت سلامی و کلامی نفرستادبرخی روحانیون در انقلاب و مبارزه شاخص بودند اما نتوانستند ثابت قدم بمانند و از خط خارج شدند


TT / 68 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : ستايش ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : روحانیون , بمانند

مطالب مرتبط