دقت برنامه تشخیص صدای انسان مایکروسافت به هوش بشر رسید

دقت برنامه تشخیص صدای انسان مایکروسافت به هوش بشر رسید

مایکروسافت می‌گوید تکنولوژی تشخیص صدای خود را تا آگاهی دار حد ارتقا داده که می‌تواند به همان خوبی بشر جملات انسان ها را درک کرده و شناسایی کند.

به گزارش خبرنگار تکنولوژی اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از نکست وب، مهندسان مایکروسافت که در حوزه هوش مصنوعی فعال هستند مدعی شده اند که نرخ اشتباه سیستم تشخیص صدای ساخته شده توسط این شرکت به 5.9 درصد کاهش کشف کرده که تقریبا برابر با قدرتمندی انسان برای درک اصوات دیگر انسان هاست.

Xuedong Huang مدیر واحد طراح این سیستم نقل میکنید پس از دهه ها امتحان و بررسی دستیار صوتی مایکروسافت به حدی از بلوغ رسیده که به خوبی قادر هست نقل کرده ها انسان ها را درک کند و این موفقیت تاثیر شگرفی بر کارکرد محصولاتی همچون دستیار صوتی کورتانا، ایکس باکس، ویندوز و غیره قرار خواهد داد.

محققان برای رسیدن به چنین حدی از موفقیت از شبکه های عصبی در بر می داری توانایی خودآموزی بهره گرفته و حجم زیادی از داده ها را بر روی انها نگه داشته اند تا بتوانند به تعلیم آنها یاری رسانند. از این طریق الگوهای خوب تری برای درک توضیحات انسان ها ابداع شده است. بدین منظور علاوه بر صدا، تصاویری هم برای تعلیم این شبکه های عصبی و ارتقای اثر بخشی آنها مورد استفاده قرار داده شده است.

مایکروسافت امیدوار است در آینده دقت این شبکه های عصبی باز هم افزایش کشف کند و آنها در زمینه درک صدای انسان در محیط های شلوغی مانند غذاخوریها، خیابان های پرترافیک و حتی در وقت وزش بادهای تند هم کامیاب باشند. دستگاه های یاد شده در آینده نه تنها قادر به تشخیص درست اصوات انسان ها هستند، بلکه قادر هستند آنها را درک کنند.

--براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

نگارنده: فرشيد و.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شمشاد خرامان کن و آهنگ گلستان کن ««« »»» تا سرو بياموزد از قد تو دلجويیدقت برنامه تشخیص صدای انسان مایکروسافت به هوش بشر رسید


TT / 53 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : فرشيد و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مایکروسافت
برچسب ها : برنامه , انسان

مطالب مرتبط