برنامه ریزی وزارت علوم برای تقویت همکاری های دانشگاهی با کره جنوبی

برنامه ریزی وزارت علوم برای تقویت همکاری های دانشگاهی با کره جنوبی

قائم مقام وزیر، تحقیقات و تکنولوژی علوم در امور نگاه کن الملل، کیفیّت دانشگاه های کره جنوبی را بالا آگاهی داشت و نقل کرد: برای تقویت همکاری های دانشگاهی با این کشور برنامه ریزی کرده ایم.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، نشست مشترک دانشگاه های ایران و کره جنوبی صبح امروز (سه شنبه) با حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور نگاه کن الملل و کیم کوانگ هو رئیس کانون تعلیمهای نگاه کن المللی کره جنوبی در وزارت علوم به انجام رسانده شد.
قائم مقام وزیر علوم در امور نگاه کن الملل در این نشست نقل کرد: ایران در حال تغییر اقتصاد خود به اقتصاد دانش بنیان است و در همین راستا افزایش همکاری های علمی با کشورهای پیشرو در علم و تکنولوژی را در دستور خود گذاشته است.
سالارآملی با اشاره به جایگاه بالای دانشگاهای ایران در منطقه غرب آسیا نقل کرد: در سال گذشته13 دانشگاه ایران در رتبه بندی کانون تامسون رویترز در فهرست دانشگاههای برتر جهان قرار گرفتند و بر اساس همین ظرفیت های بالاست که شاهد حضور هیئت های گوناگون دانشگاهی از کشورهای گوناگون در ایران هستیم.
در ادامه این نشست نمایندگان دانشگاه ها و مرکز تعلیمهای نگاه کن المللی کره جنوبی و مدیران نگاه کن الملل تعدادی از دانشگاه های ایران به شناسایی دانشگاههای خود توجه کردند و بعد از نشست مجلسی، دانشگاههای دو کشور با یکدیگر مذاکره و تبادل نظر کردند.
12 دانشگاه کره جنوبی و 38 دانشگاه ، کانون آموزش مناسب و پژوهشی ایرانی در این نشست حاضر بودند.


__________________

گردآوری از : آزادمهر چ.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد شراب کوثر و حافظ پياله خواست ««« »»» تا در ميانه خواسته کردگار چيستبرنامه ریزی وزارت علوم برای تقویت همکاری های دانشگاهی با کره جنوبی


TT / 60 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : آزادمهر چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ریزی
برچسب ها : وزارت , علوم , برنامه

مطالب مرتبط