برنامه های زیان آور که باید از روی موبایل خود کنار زنید

برنامه های مضر که باید از روی گوشی خود حذف کنید

تصویر و عکس برنامه های زیان آور که باید از روی گوشی خود کنار زنید

برنامه های زیان آور که باید از روی گوشی خود کنار زنید 

به شما برخی از برنامه ها را شناسایی میکنیم که برای هیچ کسی خوب نمی باشد و باید از روی موبایل زدوده شوند تا فرد ضرر نکند. در دنیای امروز که فناوری‌های دیجیتال افراد را احاطه کرده‌اند انسان زندگی به نحوه طبیعی و ارگانیک و معمولی را از یاد برده اما برای حفظ سلامت و ارتقای زندگی ضروری هست وقتهایی را به خود اختصاص دهد.

متخصصان دریافتند اشخاصی که از تکنولوژیهای اخیر و گوشیهای هوشمند بهره گیری میکنند، بازه وقتی زیادی از وقت خود را صرف این لوازم میکنند و حتی خلال قدم زدن، استحمام، رانندگی و خوراکی خوردن هم دست از فعالیت کردن با این لوازم بر نمی‌دارند.

متخصصان اخطار می دهند با وجود فواید غیر قابل انکار این لوازم در پیشرفت زندگی فرد و مدد به راحت شدن کارها اما بهره گیری بیش از اندازه از آن ها موجب بروز معضلات اخیر در دنیای امروز شده هست.وابستگی بیش از اندازه به این لوازم اعتیادآور موجب شده تا افراد مجالی برای آشنایی و برقراری ارتباط با همدیگر نیابند.

افراد هنگام قدم زدن یا حتی نشستن در صندلی ماشین عوض تماشای مناظر اطراف و حرف با اطرافیان تنها به صفحه موبایل یا موبایل خود خیره می شوند و نگاه کردن شمار زیادی از خوشگلی های دنیا را از دست می دهند.این لوازم به دلیل فناوری بالایی که دارند به نوعی حافظه یدکی افراد مبدل شده اند و بر زمینه آمارها علل افت حافظه و ازدیاد تصاعدی

مریضی بیماری آلزایمر در دنیا نتیجه وابستگی به این لوازم هست، زیرا افراد دیگر تمایلی به حفظ کردن شماره ها و آدرس ها ندارند و تمام این تکالیف را همراه با دیجیتالی خود سپرده اند.استفاده از این فناوری موجب شده تا افراد بخصوص خردسالان تبحر کمی برای یافتن آدرس ها و یا جستجوی مطالب اخیر یابند زیرا همه ی نکات در این لوازم وجود دارد و تنها با کلیک برروی صفحه اکران آن می شود به سرعت آدرس ها را پیدا کرد.

متخصصان برای پیشرفت سلامت روحی و جلو گیری از ابتلا به برخی بیماریها توصیه می‌کنند افراد روش های زیر را به انجام رسانند و آنگاه به سرعت تحول و پیشرفت در زندگی خود را نگاه کردن می‌ کنند.در طول روز ساعاتی را بدون استفاده از موبایل یا تلبت خود سپری کنند، انگار که دربیست سال پیش میزیستند که هیچ یک از این لوازم موجود نبود.

تحقیقات اخیر محققان نمایان میکند اشخاصی که اعتیاد شدیدی به شبکه های مجازی همچون اپلیکیشن تلگرام و اینستا و … یافته اند باید برای مدت وقتی این برنامه ها را از موبایل گوشیشان حذف می‌کنند تا حالات روحی آن ها پیشرفت پیدا کند.
عملکرد چندین وظیفه ای با سیستم های رسانه های وابسته به تغییرات مغز هست.از خصوصیتهای زیاد تری از زندگی مدرن

از موبایل، لپ تاپ ها و سیستم های رسانه های دیگر که ما را به اطلاعات مرتبط کند. هم اکنون ابزار رابطه ای با معضلات شناختی، اجتماعی و احساسی ارتباط می دارد. با اسکن مغز نشان می دهداستفاده از لوازم رابطه ای با فرق ساختار مغز مرتبط استو برای پیش گیری از زیانهای مغزی افراد باید هر ازگاهی برنامه هایی که به آن ها اعتیاد یافته اند را کنار زنند.

به قدم زدن بپردازند و از محیط زندگی خود صفا بکنند،کتاب های کاغذی خوانند و یک غزل یا آهنگ یا نوشته دلخواه خود را حفظ کنند.متخیلی کنند و با خودآنها خلوت کنند، ازخودشان و اتفاقات اطراف خود گریز نکنند وبه واژه ای با خود راستگو باشند.

 به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز به دیگران اهمیت بدهند و با انها ارتباط برقرارکنند، ورزش کنند و به ظاهر خود اهمیت دهند، استراحت کافی داشته باشند و بر روی کاغذ اهداف و آرزوهای خود را بنگارند و گام های مورد نیازبرای تحقق آن ها را نوشته کنند.به جستجوی عشق و یافت رفیق خارج از اینترنت و دربین آدم های واقعی اطراف خود بپردازند و ساعتی را با پدر و مادر، افراد کهنسال و خردسالان سپری کنند.

با رعایت این راهکارها شمار زیادی از عوامل مضطربکننده در زندگی افراد نابود میشود و تمرکز خوب تری برکار خود پیدا می‌کنند، ضریب هوشی و حافظه انها تقویت می شود وبه این ترتیب سلامت جسم و روح آن ها تقویت می شود.

———————————-

تهیه کننده : مهتاب ذ.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوش من و حلقه گيسوی يار
««« »»»
روی من و خاک در می فروش

برنامه های زیان آور که باید از روی موبایل خود کنار زنید

TT / 217 — TP / 31%

نظر دهید