برپایی ۴۰ موکب ایرانی در پیاده روی اربعین/ اعلام شماره حساب برای کمک های مردمی

برپایی ۴۰ موکب ایرانی در پیاده روی اربعین/ اعلام شماره حساب برای کمک های مردمی

خبرگزاری فارس: برپایی ۴۰ موکب ایرانی در پیاده‌روی اربعین/ اعلام شماره حساب برای کمک‌های مردمی

مسئول قرارگاه مراسم‌های اربعین از برپایی ۴۰ موکب ایرانی در پیاده‌روی اربعین حسینی گزارش کرد و نقل کرد: برای برپایی این موکب‌ها ۱۵۰۰ میلیون تومان مخارج دارد که تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان آن توسط مردمان تأمین شده و همچنان نیازمند کمک‌های مردمی هستیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، علی اکبر مداحی مسئول قرارگاه مراسمات اربعین کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین حسینی در نشست خبری روز پیش خود با عنوان «چگونگی برگزاری مراسمات اربعین حسینی در عراق» بیان داشت: هدف بزرگترین راهپیمایی اربعین در راستای وحدت و انسجام مسلمین و ایجاد معنویت وظیفه برگزاری مراسمات برعهده ستاد مرکزی اربعین حسینی قرار داده شده است که این مهمانی در قالب سخنرانی، مداحی، سینه خانمی، قرائت قرآن کریم صبح ها دو ساعت پس از اذان صبح و بعدازظهرها دو ساعت پس از اذان مغرب به انجام رسانده میشود.

وی عنوان کرد: سه کارگروه در راهپیمایی بزرگ اربعین به اجرای برنامه توجه میکنند؛ کارگروه روایتگری از صحنه های گوناگون تاریخ کربلا، کارگروه مخصوص خردسال، کارگروه قرآنی که در طول روز برنامه هایی را اجرا می کنند.

مسئول قرارگاه مراسمات اربعین از برپایی ۴۰ موکب ایرانی در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و در طول مسیر راهپیمایی اربعین گزارش کرد و نقل کرد: از میان این موکب ها ۳۳ موکب مخصوص فارسی زبان ها و ۷ موکب برای زائران عرب زبان و انگلیسی زبان است و این موکب ها با نام های خودجوش در راهپیمایی اربعین حضور دارند.

مداحی ادامه داد: در هر موکب 50 نیرو وجود دارد که 12 نفر کادر متخصص آن اعم از مدیر موکب، روحانی فارسی زبان و عرب زبان، قاری و … حدود 38 نفر انتظامات و پذیرایی موکب را برعهده دارند که همگی به صورت داوطلب، افتخاری و رایگان به انجام وظیفه توجه میکنند.

وی ابراز داشت: برنامه های مجلسی موکب ها از دهم ماه صفر تا بیستم اجرا خواهد شد و به طور متوسط همه موکب ها معمولا ۱۰ شب اجرای برنامه دارند. قرائت دعای ندبه در سه قول انجام خواهد شد؛ هفته نخست روز جمعه مصادف با یازدهم ماه صفر در نجف اشرف، هفته دوم 18 صفر در کربلا، 25 صفر در کاظمین. تلویزیون های عربی برای انتشار زنده موکب های عربی و انگلیسی اعلام آمادگی کرده اند.

مسئول کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: جذب مددهای مردمی برای ارائه خدمات در 40 موکب ایرانی مستقر در عراق یک و نیم میلیارد تومان مخارج در بر دارد و از آنجا که جمع آوری مددهای مردمی پس از عاشورا اعلام شد، تاکنون 200 میلیون تومان جمع آوری شده است و علاقمندان قادر هستند مددهای انتقادی خود را به شماره حساب بانک ملت به شماره 5795368225 یا شماره کارت 6104337790087876، به نام قرارگاه مراسمات اربعین و یا به صورت واریز تلفنی با شماره #3130313*780* یا به نشانی خیابان جمهوری، خیابان رازی، پلاک 72 واحد یک ارسال کنند.

وی نقل کرد: 40 تن از سخنرانان و مداحان تاکنون برای حضور در مهمانی راهپیمایی اربعین قول قطعی داده اند که از جمله سخنرانان می توان به حجج اسلام سیدمحمدمهدی میرباقری، سید ابراهیم رئیسی، علیرضا پناهیان، مرتضی آقاتهرانی، مهدی ماندگاری، علی صمدی، سیدمهدی حائری زاده، تویسرکانی، حیدری کاشانی، حاجتی و از میان مداحان می توان به سعید حدادیان، محمدرضا طاهری، سید مجید بنی فاطمه، مهدی سماواتی، صادق آهنگران، حسین هوشیار و میثم مطیعی اشاره کرد.

______________________

تهیه و تدوین : كيانا ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خواجه دانست که من عاشقم و هيچ نگفت
««« »»»
حافظ ار نيز بداند که چنينم چه شود

برپایی ۴۰ موکب ایرانی در پیاده روی اربعین/ اعلام شماره حساب برای کمک های مردمی

TT / 63 — TP / 11%

نظر دهید