برگزاری جشنواره غذای سالم در 120 واحد آموزشی قم

برگزاری جشنواره غذای سالم در 120 واحد آموزشی قم

رئیس اداره سلامت و سلامتی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم از برگزاری فستیوال غذای سالم در 120 واحد تعلیمی قم گزارش کرد.

محمد احمدی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به شعار روز جهانی غذا با عنوان آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید عوض شود، بیان کرد: فستیوال غذای سالم در 120 واحد تعلیمی در بر می داری مربی بهداشت به انجام رسانده شد که اکثر آنها مدارس ابتدایی برای دخترها بودند.

وی خاطرنشان کرد: این فستیوال فرهنگ سازی مصرف حبوبات و کاهش ضایعات مواد غذایی را پیگیری می کند.

رئیس اداره سلامت و سلامتی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان این که اقلیم در حال تغییر است، یعنی افزایش دمای کره زمین منجر به کمبود آب آشامیدنی و بالا آمدن سطح آب دریاها می شود، گفت: به همین منظور باید تحولی در سبک زندگی داشته باشیم و برنامه های گوناگون را با هدف اشاعه فرهنگ مصرف حبوبات به انجام رسانیم.

وی خاطرنشان کرد: فستیوال غذای سالم از شنبه شروع شده و تا پایان هفته ادامه دارد، که آموزش و فرهنگ سازی مدیریت مصرف غذا با هدف جلو گیری از اضافه وزن و کاهش ضایعات غذا صورت می گیرد و پیام هایی در زمینه فرهنگ تغذیه صحیح، مصرف حبوبات به عنوان منبع با ارزش و کم هزینه پروتئین و کاهش ضایعات مواد غذایی آموزش داده می شود.

احمدی طبخ کردن آش های باستانی، برگزاری مسابقات نقاشی به عالیت روز جهانی غذا و توزیع بروشورهای گوناگون برای ارتقای سطح آگاهی خانواده ها و دانش آموزان را از دیگر برنامه ها به عالیت روز جهانی غذا گفت.

وی یادآور شد: اگه فرهنگ تغذیه را اصلاح کنیم از اضافه وزن و اضافه وزن می‌ داری جلو گیری می شود، اکنون معضل اضافه وزن و اضافه وزن می‌ داری در سطح دانش آموزان وجود دارد زیرا تغذیه آنها به سمت فست فودها گرایش یافته است.

رئیس اداره سلامت و سلامتی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به کاهش تحرک نوجوانان و جوانان گفت: نوجوانان وجوانان به بازی های رایانه ای مانند تبلت و تلفن همراه تمایل یافتند، اگه فرهنگ تغذیه صحیح را نگاه کن خانواده ها ترویج کنیم و در کنار آن تحرک داشته باشند، سلامت آنها تضمین می شود.

****همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد****

نگارش از: دنيا ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن شمع سرگرفته دگر چهره برفروخت ««« »»» وين پير سالخورده جوانی ز سر گرفتبرگزاری جشنواره غذای سالم در 120 واحد آموزشی قم


TT / 64 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : دنيا ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : برگزاری
برچسب ها : جشنواره

مطالب مرتبط