برگزاری دوره آموزش روایتگری سیره شهدا در حوزه لرستان

برگزاری دوره آموزش روایتگری سیره شهدا در حوزه لرستان

مدیر کانون امیر بیان لرستان نقل کرد:۱۳۰ طلبه خواهر و برادر لرستانی در دوره تعلیم روایتگری سیره شهدا شرکت دارند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شهر خرم آباد؛حجت الاسلام علی ابراهیمی صبح امروز در همایش تعلیم روایتگری سیره شهدا که با حضور طلاب و راویان رزمنده روحانی فرهنگ ایثار و شهادت، در تالار اجتماعات اداره کل حوزه هنری استان به انجام رسانده شد با بیان این که حضور روحانیون ،مبلغان و طلاب جوان در قافله های راهیان نور بصورت راوی معنوی گنجی عظیم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای زائران مناطق عملیاتی زمان پاسداری مقدس هستند اضافه کرد:امروز تبلیغ و روایت طلاب جوان در قافله های راهیان نور برای زائران این کاروانها قادر هست در خنثی سازی اثرات جنگ نرم دشمن نقش داشته باشد.

وی با اشاره به این که نفوذ کلام مبلغان و طلاب قادر هست جوانان را نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ترغیب کند تصریح کرد:مبلغان و طلاب جوان بعنوان راویان گنج معنوی زمان پاسداری مقدس قادر هستند ابعاد گوناگون این گنج از جمله رابطه شهدا با خدا و ائمه اطهار ع را برای مخاطبان بیان نمایند.

مدیر کانون امیر بیان لرستان بیان داشت:حضور راویان فرهنگ ایثار و شهادت در کنار راویان و رزمندگان زمان پاسداری مقدس که مختصات فیزیکی زمان جنگ را بیان می کنند لازم است؛ چرا که ترویج و نهادینه کردن این فرهنگ نیازمند بیان خصوصیات اخلاقی و ویژگیهای اخلاقی رزمندگان فداکار این مرزوبوم است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی با اشاره به این که امروز جوانان تشنه معارف منحصر بفرد الهی ، فرهنگ تقوا،ایثار و شهادت هستند بیان داشت:راویان طلبه قادر هستند در بیان این معارف منحصر بفرد به جوانان نقش بی بدلیلی داشته باشند و جوانان را در مقابل جنگ نرم دشمن بیمه کنند.

وی با اشاره به این که با تلاش بسیج طلاب و سپاه استان و همت کانون امیر بیان دوره روایتگری سیره شهدا برای ۱۳۰ طلبه خواهر و برادر لرستانی از امروز در قالب همایش و کارگاه بمدت یک هفته بصورت تئوری و عملی به انجام رسانده میشود اضافه کرد:طلاب با حضور در قافله های راهیان نور قادر هستند ابعاد معنوی پاسداری مقدس را در نگاه کن جوانان جابجا کنند و امید می رود راویان مبلغ بتوانند جاذبه های معنوی و اخلاقی ایثار و شهادت را برای زائران فرهنگ سازی کنند.

_____________________

تهیه و تدوین: فراز م.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سعی نابرده در اين راه به جايی نرسی ««« »»» مزد اگر می‌طلبی طاعت استاد ببربرگزاری دوره آموزش روایتگری سیره شهدا در حوزه لرستان


TT / 77 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : فراز م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیره
برچسب ها : دوره , برگزاری , شهدا

مطالب مرتبط