برگزاری نشست «مسلمان بودن» در داکوتای جنوبی (3 عکس)

برگزاری نشست «مسلمان بودن» در داکوتای جنوبی

اعضای جامعه اسلامی شهر سوفالز، قصد برگزاری نشست اسلام شناسی با هدف افزایش آگاهی عمومی درباره اسلام را دارند.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از argusleader.com، مسلمانان آمریکایی در شهر سوفالز در ایالت داکوتای جنوبی ایالات متحده، پس از ظهر فردا قصد برگزاری نشست اسلام شناسی با هدف افزایش آگاهی عمومی درباره دین اسلام را دارند. در این نشست که در تالار کتابخانه برپا شده و «مسلمان بودن در شهر سوفالز» نام دارد، اعضای جامعه اسلامی این شهر به سئوالات بی جواب مردمان درباره اسلام پاسخ خواهند داد.

برند بلک بورن یکی از هماهنگ کنندگان این نشست نقل میکنید: ما قصد ایجاد صحبت میان مردمان را داریم.

بلک بورن، مدیر مرکز عام المنفعه ایجاد ارتباطات پایدار است که با همکاری مرکز فرهنگی سوفالز این مجمع را به انجام رسانده و در این باره نقل میکنید: در این مباحثه ما اعضای گوناگون جامعه را دور هم جمع می کنیم تا درباره مسلمانان، دین اسلام و زندگی روزمره مسلمانان ایالات متحده بیشتر به آنان یاد بگیریم.

محمد شریف 50 ساله، مهندس الکترونیک و از بنیانگذاران یکی از 3 مسجد و مراکز اسلامی این شهر، از سخنرانان این نشست خواهد بود. او که در سال 1991 از لیبی به ایالات متحده آمده نقل میکنید: ما اکنون بخشی از جامعه به حساب آمده و فرزندانمان در اینجا به مدرسه می روند. ما هم مانند دیگران مالیات توجه کرد می کنیم. با این همه شاهد فوران اسلام ستیزی در سال جاری خصوصا هنگام مبارزات رای گیری ای ریاست جمهوری بودیم، امیدواریم این نشست به جریانی یاد گیرنده و تغییردهنده مبدل شود.

شریف در ادامه نقل میکنید: من مییاندیشم در کل سوءتفاهمات زیادی درباره مسلمانان وجود دارد و ما سعی داریم تا آنجا که در توانمان است این سوءتفاهمات را برطرف سازیم.

شریف یکی از 5 هزار مسلمان ساکن این شهر است و برگزار کنندگان این نشست امیدوار هستند از این فرصت برای به اشتراک قرار دادن روایت های زندگی شان بهره گیرند.

* اسلام هراسی در جنوب داکوتا سن و سال نمی شناسد

تنزیه اسلام، یک وکیل مهاجر که در برگزاری این نشست مشارکت داشته نقل میکنید: مسلمانان در جنوب داکوتا در تمامی دوره های سنی در معرض تبعیض و اسلام هراسی قرار دارند. من تاکنون گزارش های متعددی از مورد تبعیض قرار گرفتن کودکان و تروریست خوانده شدن آنان در مدرسه به دستم رسیده و زمانی کار به کودکانمان می رسد، اصلی ترین دغدغه برای ما به وجود مییاید. در مورد بزرگسالان نیز فقدان درک سیاسی خصوصا در محیط کار برای مسلمانان مشکل ساز است. مسلمانان در محل کارشان به مخصوص در مورد طرز تیپ بر تن کردن، روزه دار بودن و نماز به جا آوردن در معرض موانع و معضلات زیادی قرار دارند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس برگزاری نشست «مسلمان بودن» در داکوتای جنوبی

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس برگزاری نشست «مسلمان بودن» در داکوتای جنوبی

***نظر يادتان نرود***

نگارنده: فريبرز ق.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با هيچ کس نشانی زان دلستان نديدم ««« »»» يا من خبر ندارم يا او نشان نداردبرگزاری نشست «مسلمان بودن» در داکوتای جنوبی (3 عکس)


TT / 92 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : فريبرز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : مسلمان , برگزاری , داکوتای

مطالب مرتبط