برگزاری همایش «اخلاق در ورزش» با محوریت پیشگیری از اعتیاد در نیر

برگزاری همایش «اخلاق در ورزش» با محوریت پیشگیری از اعتیاد در نیر

در گرامیداشت هفته تربیت بدنی و به همت ورزش و جوانان همایش «اخلاق در ورزش» با محوریت جلو گیری از اعتیاد در نیر به انجام رسانده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، در این همایش که عصر امروز با حضور مشاور فرماندار در امور زنان و شرکت 40 نفر از مربیان و ورزشکاران در تالار تخصصی شهدای نیر به انجام رسانده شد، بر موضوع ترویج ورزش به عنوان عنصر تندرستی و راهکارهای عالی در جلو گیری از اعتیاد تأکید شد.

در این همایش مشاور امور زنان فرمانداری نیر با اشاره به تأثیر ورزش در سلامت جسم و روح اشاره کرد و نقل کرد: یکی از مواردی که نقش ارزش دارنده ای در ‏ارتقا سطح سلامت فکری هر جامعه دارد زیاد کردن سطح سلامت جسمی افراد و جامعه است.

فرحناز انتظاری بیان کرد: جسم سالم زمینه ‏ساز ایجاد یک فکر سالم است و چنانچه افراد جامعه در بر می داری افکار سالم باشند روابط اجتماعی افراد بهبود پیدا می ‏کند.‎ ‎

وی یکی از آثار اصلی ورزش را جلو گیری از اعتیاد برشمرد و تصریح کرد: ورزش یکی از عامل های اصلی درمان و جلو گیری از اعتیاد است و این نقش در جلو گیری بسیاری از معضلات و مریضیها از درمان افسردگی گرفته تا پر کردن اوقات فراغت است که در نهایت قادر هست راهی برای کاهش پرخاشگری در درون جامعه باشد.

مشاور امور زنان فرمانداری نیر اضافه کرد: با باورپذیری همگانی مبنی بر دشمن اعتیاد بودن، ورزش قادر هست با مدد دولت برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد را در بطن خانواده نهادینه کند.

انتظاری به اهمیت اخلاق در ورزش اشاره کرد و ادامه داد: مربیان و کسانی که الگوی ورزشی هستند باید به موضوعاتی چون ارزش ها در ورزش، جوانمردی، رقابت و همکاری، بازی منصفانه، تقلب، مواد نیروزا، اخلاق طرفداری و تماشاچی گریه کن، روابط اخلاقی میان مربی و ورزشکاران توجه بیشتری داشته باشند.

*****************************************

تهیه شده توسط : زيبا ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو به تقصير خود افتادی از اين در محروم ««« »»» از که می‌نالی و فرياد چرا می‌داریبرگزاری همایش «اخلاق در ورزش» با محوریت پیشگیری از اعتیاد در نیر


TT / 65 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : زيبا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اعتیاد
برچسب ها : محوریت , اخلاق , برگزاری , ورزش

مطالب مرتبط