برگزاری همایش «مسائل معاصر جوامع اسلامی» در لاهور

برگزاری همایش «مسائل معاصر جوامع اسلامی» در لاهور

همایش دو روزه «مسائل معاصر جوامع و فرهنگ‌های اسلامی» به هدف دوری از درک کوته بینانه نسبت به اسلام و رسیدن به درک وسیع‌تر از چالش‌های جلو روی جوامع اسلامی در لاهور برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، مدرسه مطالعات توسعه یافته در دانشگاه مدیریت فناوری در جوهر تاون واقع در لاهور کشور پاکستان، اقدام به برگزاری همایش «مسائل معاصر جوامع و فرهنگ های اسلامی» می کند. این همایش دو روزه در روزهای 16-17 نوامبر از ساعت 10 صبح تا 5 پس از ظهر به انجام رسانده شده و ایده عمده آن حرکت به دور از درک کوته بینانه نسبت به اسلام و رسیدن به درک وسیع تر از مسائل معاصر و درگیریهای جلو روی جوامع اسلامی در سر تا سر دنیا است.

موضوعات مقالات ارائه شده به این همایش به شرح زیر هستند:

- مسائل معاصر در جوامع اسلامی که نیاز به درک خوب تر و اصلاح از طریق ارائه دیدگاه های شاخه های علوم اجتماعی متعدد دارند.

- تاریخچه اخیر حوادث شکل دهنده زندگی مسلمانان در عصر حاضر، نفوذ در بافت اجتماعی و فرهنگی در مناطقی که مسلمانان در اکثریت یا اقلیت قرار دارند.

- چارچوب هنجاری، سنت ها و آئین های موجود در جوامع گوناگون اسلامی در سر تا سر آفریقا، خاورمیانه، آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی اروپا، شمال ایالات متحده و غیره، همچنین راه کارهایی که فرهنگ های موجود از طریق آن ها اسلام را پذیرفته یا تحت تاثیر آن قرار گرفته اند.

- مسلمان آگاه کیست؟ مباحث متنوع در راستای دغدغه های گوناگون کلامی، نظری و روش شناختی و نظریه های درحال ظهور در جامعه اسلامی.

- راه حل های محلی و نگاه کن الملی برای مسلمان بودن.

- چندین ملیتی بودن در مقابل چشم انداز ملی و اسلام عملی

-صحبت جنسیت در دنیا اسلام.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد -

گردآوری توسط : آرميتا د.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند ««« »»» گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگيربرگزاری همایش «مسائل معاصر جوامع اسلامی» در لاهور


TT / 42 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آرميتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : لاهور , جوامع , معاصر , برگزاری

مطالب مرتبط