برگزیت ۵۹۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری آمریکا در بریتانیا را تهدید می کند

برگزیت ۵۹۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری آمریکا در بریتانیا را تهدید می کند

یک سند اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌تواند ۵۹۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت‌های آمریکایی در بریتانیا را در معرض خطر و تهدید قرار دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه فایننشال تایمز انگلیس ضمن استناد به یک سند اتاق بازرگانی آمریکا نوشت: شرکتهای آمریکایی که حدود 590 میلیارد دلار در بریتانیا سرمایه گذاری کرده اند، به خاطر نگرانی نسبت به تبعات خروج این کشور از اتحادیه اروپا، در حال بازنگری در طرح های سرمایه گذاری و اقتصادی خود هستند.

نگرانی های زیادی نسبت به دستیابی بریتانیا به بازار متحد اروپایی پس از برگزیت وجود دارد و این مساله می تواند زیان و ضرر زیادی را به شرکتهای آمریکایی تحمیل نماید.

در این سند آمده است: ما بر این باوریم که بریتانیا باید اجازه جابجایی نیروی کار بدون موانع و محدودیت های غیر ضروری را بدهد... علاوه بر این تضمین نماید که کسب و کارها در بریتانیا قادر به استخدام شهروندان اروپایی بدون موانع بروکراتیک و اداری خواهند بود. هم اکنون 3 میلیون شهروند اروپایی در بریتانیا هستند که 6.6 درصد نیروی کار این کشور را نیز تشکیل می دهند.

اتاق بازرگانی آمریکا در ادامه افزود: بریتانیا باید پس از خروج از اتحادیه اروپا، دسترسی آزادانه ای به بازار کالا و خدمات اروپا داشته باشد تا بتواند سرمایه گذاری شرکتهای آمریکایی را جذب کند.

تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا موجب بروز مشکلات اقتصادی از جمله کاهش ارزش سهام و افت ارزش پوند شده است.

روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی آغاز خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، روند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا آغاز می شود.


_________________________________

گردآوری از : بهگل ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه هر درخت تحمل کند جفای خزان ««« »»» غلام همت سروم که اين قدم داردبرگزیت ۵۹۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری آمریکا در بریتانیا را تهدید می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : بهگل ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : سرمایه , بریتانیا , دلار , برگزیت

مطالب مرتبط