بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی دنیا (5 عکس)

بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان

کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین لوازم هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از 365 متر طول دارند و قادر هستند 10000 تا 16000 کانتینر فولادی 6 متری را در یک مسافرت جابجا کنند.
کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین لوازم هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از 365 متر طول دارند و قادر هستند 10000 تا 16000 کانتینر فولادی 6 متری را در یک مسافرت جابجا کنند. برای حرکت دادن این لوازم روی آب نیاز به مقدار زیادی انرژی است که از موتورهای دیزلی عظیم تامین می شود. برخی از کشتی های باری بزرگ موتورهایی شبیه به این دارند.

«RT-flex96C» یک موتور توربوشارژ دوزمانه است که توسط سازنده فنلاندی «Wärtsilä» دیزاین شده و درحال حاضر بزرگترین و توانا ترین موتور دیزلی دنیا است. این موتور 13.5 متر ارتفاع و 26.59 متر طول دارد و تقریبا به بزرگی یک ساختمان است. وزن آن بیش از 2300 تن و بزرگترین ورژن 14 سیلندری آن 80080 کیلووات قدرت تولید می کند. این موتور در سپتامبر 2006 روی «اما مرسک» یک کشتی کانتینری که در وقت خود بزرگترین بود قرار گرفت. نقش این موتور بر اساس موتور کهنه تر RTA96C است اما فناوری ریلی مشترک، دنده های زنجیری، پمپ های سوخت و محرک های هیدرولیکی دارد. نتیجه، عملکرد خوب تر در چرخش های کمتر در هر دقیقه، مصرف سوخت کمتر و ناپاکی کمتر شده است. یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی های این موتور عظیم الجثه بازده حرارتی بالای آن است، که بیش از 50 درصد است. که به این معنی است که 50% از حرارت تولید شده از سوختن سوخت تبدیل به نیرو می شود. برای مقایسه، کوچولو ترین موتورهای هواپیما قادر هستند فقط به 25-30% راندمان حرارتی دست کشف کنند.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس بزرگترین و توانا ترین موتور دیزلی دنیا
تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس بزرگترین و توانا ترین موتور دیزلی دنیا
تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس بزرگترین و توانا ترین موتور دیزلی دنیا
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس بزرگترین و توانا ترین موتور دیزلی دنیا

*************************************

متن از : شيرزاد ا.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد ايمن مشو از بازی غيرت زنهار ««« »»» که ره از صومعه تا دير مغان اين همه نيستبزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی دنیا (5 عکس)


TT / 94 --- TP / 30%

گردآوری شده توسط : شيرزاد ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یویژه ها
برچسب ها : موتور , دیزلی

مطالب مرتبط