گوش بزرگ زمین در جستجوی زندگی فضایی

گوش بزرگ زمین در جستجوی حیات فرازمینی

با ورود بزرگترین تلسکوپ رادیویی دنیا به کلکسیون تجهیزات جستجو برای حیات فرازمینی، تلاشها در این زمینه وارد مرحله جدیدی شده است.

دانشمندان سالهای طولانی است تلاش می کنند ردی احتمالی از حیات فرازمینی در گوشه ای از عالم یابند و در این میان از ابزارهای گوناگونی بهره گرفته شده است.چندی قبل بزرگترین تلسکوپ رادیویی دنیا در چین آغاز به فعالیت کرد و حالا دانشمندان از آن به عنوان جدیدترین ابزار برای توسعه تلاشها در کشف احتمالی حیات فرازمینی بهره میگیرند. آنها از این تلسکوپ عظیم به عنوان گوش بزرگ زمین یاد می کنند.

سازمان ملی مشاهدات رصدی چین (NAOC) حین اعلام خبر بهره گیری از بزرگترین تلسکوپ رادیویی دنیا در برنامه کشف حیات فرازمینی از پیوستن آن به پروژه بزرگ Breakthrough Listen Initiative گزارش کرده است.

این پروژه ۱۰۰ میلیون دلاری هدفی جز جستجو برای کشف ردی احتمالی از حیات فرازمینی ندارد. این پروژه نکته حمایت یوری میلنر میلیاردر روسی قرار دارد.

این تلسکوپ ۵۰۰ متری که به اختصار FAST نام دارد در جوب غربی چین واقع شده و از همان ابتدا که مهندسان پروژه ساخت آن را کلید زده بودند هدفی جز مدد به توسعه تلاشها برای کشف حیات فرازمینی نداشتند.به گزارش مهر به نقل از پاپیولار ساینس،این تلسکوپ توانا رادیویی توانایی معرفی ضعیف ترین سیگنالها را دارد.

نظر يادتان نرود**

گردآوری توسط: سپند ا.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مگر نسيم خطت صبح در چمن بگذشت ««« »»» که گل به بوی تو بر تن چو صبح جامه دريدگوش بزرگ زمین در جستجوی زندگی فضایی


TT / 28 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : سپند ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : فرازمینی

مطالب مرتبط