بزهای درختی؛ مکان گردشگری باورنکردنی کشور مراکش (+عکس ها و تصاویر)

بزهای درختی؛ جاذبه توریستی عجیب مراکش (+تصاویر)
عکس شماره 1 ⇩
جاذبه های مراکش

جاذبه های توریستی عجیب مراکش +عکس

روستاییان از این راهکار کشاورزی باورنکردنی و شگفت انگیز پشتیبانی می کنند و گله هایشان را ول میکنند تا از درختها زیاد شوند و میوه ها را بخورند.

هر کشوری برای خود جاذبه‌ای توریستی دارد و توریستان برای دیدن این جاذبه‌ها کیلو متر ها مسافرت می‌کنند به عنوان مثال برای دیدن برج ایفل کشور فرانسه و یا تخت جمشید ایران اما مراکش جاذبه های توریستی باحالی دارد که مقدار زیادی گردشگر را مجذوب خود کرده است. در مراکش یک نوع بز یافت می شود دارد که خوب تر و سریع‌تر از میمون و سایر پستانداران از درخت‌ها بالا می‌رود و از برگ آن‌ها تغذیه می‌کند و به بزهای درختی سرشناس می باشند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)برهای درختی از جاذبه های تماشایی مراکش

فواید بزهای درختی برای کشاورزان

روستاییان از این راهکار کشاورزی باورنکردنی و شگفت انگیز پشتیبانی می کنند و گله هایشان را ول میکنند تا از درختها زیاد شوند و میوه ها را بخورند. اما به چه دلیل؟
دقت دارید که این ها هر درختی نمی باشند و درختان کمتر دیده شده آرگانیا می باشند. این درخت ضخیم و پر شاخ و برگ هرسال یک میوه گوشتی نیمه شیرین میسازد که یک هسته دشوار دارد. صحیح پس از این که میوه ها کاملا رسیدند جشن بزها شروع می شود.

عکس شماره 3 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)تنه ی درخت آرگان خارآگین است با این وجود بزها به سادگی از آن زیاد میشوند


یکی از بزرگ ترین فواید بالارفتن بزها از این درختان در مدفوع آنها نهفته است. میوه ها و اتمهای درخت خورده و تجزیه وهضم می شود و به دانه هایی مبدل میشود که به طور باستانی بدست مردم محلی برای تولید روغن آرگان بهره گرفته میشود که اکنون به سر تا سر دنیا به عنوان یک کالا خوشگلی فرستاده میشود.

عکس شماره 4 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)بزها تبحر شگفت انگیزی در زیاد شدن از ارتفاع ها دارند


امروزه بعضی محصولات خوشگلی با صد% روغن آرگان می باشند که حاوی مدفوع بز نمی باشند. روغن لازم آنها بدست بانوان جنوب غربی مراکش تامین می شود که خودشون میوه ها را مستقیما از درخت گردآوری نموده و دانه های داخل هسته ها را آسیاب می کنند. برای بسیاری از اشخاص نبرد بزها با نیروی قیمتیش زمین و شکستن آنچه با به عنوان مرز در مرزوبوم جانداران می شناسیم به بحث گیراای برای عکاسی مبدل شده است.

عکس شماره 5 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)عکس ها و تصاویر بزهای درختی در مراکش
عکس شماره 6 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)عکس ها و تصاویر بزهای درختی در مراکش
عکس شماره 7 ⇩
عکس بزهای درختی؛ جاذبه های توریستی عجیب مراکش (+عکس ها و تصاویر)

--نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد--

نگارنده: فيروز ح.

عجایب کشورها در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در کمينگاه نظر با دل خويشم جنگ است ««« »»» ز ابرو و غمزه او تير و کمانی به من آربزهای درختی؛ مکان گردشگری باورنکردنی کشور مراکش (+عکس ها و تصاویر)


TT / 238 --- TP / 57%

گردآوری شده توسط : فيروز ح.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : مراکش
برچسب ها : توریستی , درختی , بزهای , جاذبه های توریستی

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :