بلاتکلیفی ۳۰۰۰ زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

بلاتکلیفی ۳۰۰۰ زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

خبرگزاری فارس: بلاتکلیفی 3000 زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

بیش از ۳۰۰۰ زائر پاکستانی که در حال بازگشت از کشور عراق و کشورمان بودند به علل امنیتی بعد از ورود به کشور پاکستان، در مرز تفتان متوقف شده‌ و اجازه ادامه مسافرت به آنها داده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، بیش از ۳۰۰۰ زائر پاکستانی که در حال بازگشت از مسافرت کشور عراق و کشورمان بودند بعد از ورود به کشور پاکستان به علل امنیتی در مرز تفتان متوقف شده و اجازه ادامه مسافرت به آنها داده نمی شود.

به گزارش داون، زائرین کشور پاکستان ۳ روز است که منتظر معلوم شدن حالت خود هستند و با کمبود آب و غذا مواجه اند.

اتوبوس های حامل زائران به محض عبور از مرز کشورمان در بدو ورود به کشور پاکستان متوقف شده و نیروهای امنیتی با اسکان موقت اجازه نمی دهند زائران به سمت کویته مرکز ایالت بلوچستان حرکت کنند.

بیشتر زائران را بانوان و کودکان تشکیل می دهند از طرفی کمبود امکانات اولیه همچنین خطر شیوع مریضیهای واگیردار آنها را به مخاطره مییاندازد.

در سال های گذشته حملات زیادی به اتوبوس حامل زائران صورت گرفت و از آن به بعد آنها اجازه ندارند بدون اسکورت نیروهای امنیتی در بلوچستان مسافرت کنند.

در ایام محرم هجوم به مجالس عزاداری امام حسین(ع) افزایش یافته و به تازگی حسینیه در عباس در کراچی هدف هجوم تروریستی قرار گرفت که ۱ کشته و ۱۵ جراحتی به دنبال داشت.

در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ بیش از ۳۰ زائر شیعه بر اثر هجوم مهاجمان مسلح در منطقه مستونگ جان خود را از دست دادند و از آن به بعد نیروهای امنیتی اجازه نمی دهند اتوبوس حامل زائران بدون محافظ باشد.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد –

گردآوری توسط : گلچهره خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به کام تا نرساند مرا لبش چون نای
««« »»»
نصيحت همه عالم به گوش من بادست

بلاتکلیفی ۳۰۰۰ زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

TT / 37 — TP / 13%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *