بلاتکلیفی 3000 زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

بلاتکلیفی 3000 زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند

بیش از 3000 زائر پاکستانی که در حال بازگشت از کشور عراق و کشورمان بودند به علل امنیتی بعد از ورود به کشور پاکستان، در مرز تفتان متوقف شده‌ و اجازه ادامه مسافرت به آنها داده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، بیش از 3000 زائر پاکستانی که در حال بازگشت از مسافرت کشور عراق و کشورمان بودند بعد از ورود به کشور پاکستان به علل امنیتی در مرز تفتان متوقف شده و اجازه ادامه مسافرت به آنها داده نمی شود.

به گزارش داون، زائرین کشور پاکستان 3 روز است که منتظر معلوم شدن حالت خود هستند و با کمبود آب و غذا مواجه اند.

اتوبوس های حامل زائران به محض عبور از مرز کشورمان در بدو ورود به کشور پاکستان متوقف شده و نیروهای امنیتی با اسکان موقت اجازه نمی دهند زائران به سمت کویته مرکز ایالت بلوچستان حرکت کنند.

بیشتر زائران را بانوان و کودکان تشکیل می دهند از طرفی کمبود امکانات اولیه همچنین خطر شیوع مریضیهای واگیردار آنها را به مخاطره مییاندازد.

در سال های گذشته حملات زیادی به اتوبوس حامل زائران صورت گرفت و از آن به بعد آنها اجازه ندارند بدون اسکورت نیروهای امنیتی در بلوچستان مسافرت کنند.

در ایام محرم هجوم به مجالس عزاداری امام حسین(ع) افزایش یافته و به تازگی حسینیه در عباس در کراچی هدف هجوم تروریستی قرار گرفت که 1 کشته و 15 جراحتی به دنبال داشت.

در 24 ژوئن 2014 بیش از 30 زائر شیعه بر اثر هجوم مهاجمان مسلح در منطقه مستونگ جان خود را از دست دادند و از آن به بعد نیروهای امنیتی اجازه نمی دهند اتوبوس حامل زائران بدون محافظ باشد.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد -

گردآوری توسط : گلچهره خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به کام تا نرساند مرا لبش چون نای ««« »»» نصيحت همه عالم به گوش من بادستبلاتکلیفی 3000 زائر پاکستانی در مرز تفتان؛ زائران حق ورود به کویته را ندارند


TT / 37 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : گلچهره خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پاکستانی
برچسب ها : بلاتکلیفی , تفتان , کویته

مطالب مرتبط