بهره برداری از 4 هزار و 600 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب

بهره برداری از 4 هزار و 600 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب

فرماندار بناب نقل کرد: نیمه اول امسال 115 انگشتر چاه غیرمجاز در شهرستان مسدود شده اما همچنان 4 هزار و 600 انگشتر چاه غیرمجاز نکته بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بناب، ولی الله فرج اللهی پس از ظهر امروز در نشست مشترک کار گروه آب و کشاورزی و شورای محافظت از منابع آبی شهرستان بناب با بیان این که با وجود کاهش میزان بارندگی ها نسبت به سال زراعی قبل سطح آب چاه های کشاورزی بناب در شش ماهه اول امسال نسبت به سال قبل یک متر افزایش کشف کرده است، بیان داشت: در این مدت تعداد 115 انگشتر چاه غیرمجاز در این شهرستان مسدود شده است اما متأسفانه بیش از 4 هزار و 600 انگشتر چاه غیرمجاز همچنان نکته بهره برداری قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در اثر همراهی مردمان در کاهش مصرف آب، کاهش کشت محصولات پر نیاز به آب و برخورد قضایی با بهره برداران غیرمجاز علاوه برافزایش سطح آب های زیرزمینی از ابتدای امسال 2 میلیون و 500 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شده است.

فرماندار بناب سپس با اشاره به اجرای مفاد سند توسعه و تدبیر شهرستان بناب تحول الگوی کشت در صرفه جویی منابع آبی را تٲثیرگذار آگاهی داشت و نقل کرد: به همت مردمان منطقه 2 هزار هکتار مزرعه کشت پیاز به 300 هکتار کم شد و امیدواریم در سال زراعی 96- 95 هیچگونه کشت پیاز در منطقه انجام نشود.

فرج اللهی از اتمام قریب الوقوع عملیات اجرایی تجهیز مزارع بناب به آبیاری تحت فشار در 800 هکتار از اراضی کشاورزی بناب خبرداد و اظهارکرد: در این شهرستان یک هزار و 171 هکتار از اراضی به آبیاری تحت فشار و مدرن مجهز شده که در چندین سال گذشته بی نظیر بوده و در توسعه صنعت کشاورزی و صرفه جویی در منابع آب نقش اهمیتی می داری را ایفا کرده است.

وی از کشاورزان درخواست با توجه به قبل نگاه کنی کاهش بارندگی ها در سال زراعی تازه همچنان در مصارف کشاورزی صرفه جویی و از کشت محصولات پر نیاز آب خودداری کنند.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب با اشاره به طولانی شدن توجه کرد غرامت محصولات کشارزی نیز تصریح کرد: 50 درصد غرامت کشاورزان از سوی بیمه محصولات کشاورزی توجه کرد شده و مابقی نیز طی یک هفته آینده به حساب کشاورزان توجه کرد خواهد شد.

فرج اللهی اضافه کرد: امیدواریم توجه کرد دیرهنگام غرامت محصولات باعث نبود رغبت کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود نشده باشد.


*همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد*

گردآوری توسط: خدايار ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت ««« »»» حقوق خدمت ما عرضه کرد بر کرمتبهره برداری از 4 هزار و 600 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب


TT / 60 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : خدايار ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حلقه
برچسب ها : غیرمجاز , بناب

مطالب مرتبط