بهره گیری از تلفن همراه به جای کارت بانکی در کشورمان ایران جایز شد

استفاده از موبایل به جای کارت بانکی در ایران مجاز شد

براساس تفاهم‌نامه همکاری میان اپراتور نخست و شرکت خدمات انفورماتیک، مقرر شد این اپراتور زیرساخت ارائه سرویس‌های پایه خدمات دولت الکترونیک و توجه کرد الکترونیک همراه را برای تمامی مراکز ریشه کشور و دیگر اپراتورها بوجود آورد.

به گزارش کلیک، چندی قبل وزیر ارتباطات با اظهار این که در رابطه با خدمات دولت الکترونیک و توجه کرد الکترونیک با بانک مرکزی وارد مذاکره شده‌ا‌یم، ابراز امیدواری کرده بود تا دو ماه آینده کاربران ایرانی بتوانند به واسطه نقش پول الکترونیکی، از موبایل‌شان به عنوان یک کارت بانکی بهره گیرند.

اپراتور نخست رابطه ای کشور نیز اعلام کرد: روز یکشنبه ۲۵ مهرماه به منظور ارائه خدمات و راهکارهای نوین و امن بانکداری الکترونیک و صنعت توجه کرد مبتنی بر دستگاه‌های قابل حمل و تکنولوژی تلفن همراه، با حضور مدیران عامل اپراتور نخست و خدمات انفورماتیک، معاون وزیر ارتباطات و دبیر شورای اجرایی تکنولوژی اطلاعات و نمایندگان وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات و بانک مرکزی، تفاهم‌نامه همکاری نگاه کن اپراتور نخست و شرکت خدمات انفورماتیک به امضاء رسید.

براساس این تفاهم‌نامه اپراتور نخست به عنوان اپراتور پیشرو در ارائه خدمات رابطه ای، با همکاری وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات و بانک مرکزی، زیرساختی جهت ارائه خدمات به تمامی مراکز ریشه کشور و سایر اپراتورها بوجود خواهند آورد و سرویس‌های پایه خدمات دولت الکترونیک و توجه کرد الکترونیک همراه را در اختیار نهادهای دولتی، مؤسسات مالی و بانکی جهت ارائه به مشتریان خود، قرار خواهند داد.

با ارائه این خدمات، مشترکین تلفن همراه، خدماتی نظیر امضاء امن دیجیتال، کیف پول الکترونیکی برای مبادلات تهیه کند، بستر تبادلات با سرعت مبتنی بر تکنولوژی NFC و کارت‌های بانکی شبیه‌سازی شده را بر روی سیم کارت‌های خود خواهند داشت که این خدمات علاوه بر تسهیل‌گری، امنیت تبادلات دیجیتال کشور را هم تضمین می‌کند.

قرار است براساس این تفاهم‌نامه اولین سرویس در آذرماه همزمان با نمایشگاه الکامپ شناسایی و رونمایی شود و از ابتدای دی ماه کلیه مشترکین اپراتور نخست بتوانند با مراجعه به دفاتر خدمات رابطه ای، سرویس‌های مذکور را فعال کنند.

براساس تفاهم صورت گرفته سرویس امضاء امن همراه، محیط  رمزینه بر روی سیم‌کارت برای ذخیره داده‌های عام، محیط رمزینه بر روی سیم‌کارت برای جایزی سازی کارت بانکی، سرویس کیف پول الکترونیکی همراه بر روی سیم‌کارت و زیرساخت تبادلات مالی مبتنی بر NFC بزودی آماده عرضه خواهد بود.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد*

تهیه از: پاكبانو ک.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باغبان گر پنج روزی صحبت گل بايدش ««« »»» بر جفای خار هجران صبر بلبل بايدشبهره گیری از تلفن همراه به جای کارت بانکی در کشورمان ایران جایز شد


TT / 64 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : پاكبانو ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : مجاز , موبایل , ایران

مطالب مرتبط